13 stycznia 2014
W kwietniu startuje turniej BNP Paribas Katowice Open
Wiosna 2013 zapisze się w katowickim kalendarzu wydarzeń dzięki tenisowi ziemnemu - i to na najwyższym światowym poziomie. W kwietniu w hali Spodka rozegrany zostanie turniej kobiecy WTA z udziałem czołowych rakiet światowego rankingu.
Wielki tenis wraca do Polski.

Wiosna 2013 zapisze się w katowickim kalendarzu wydarzeń dzięki tenisowi ziemnemu - i to na najwyższym światowym poziomie. W kwietniu w hali Spodka rozegrany zostanie turniej kobiecy WTA z udziałem czołowych rakiet światowego rankingu.

Warto przy tym podkreślić, że organizatorzy tego przedsięwzięcia wyrazili chęć współpracy przy organizacji kolejnych turniejów w pięcioletniej perspektywie. A to oznacza, że miasto zyskuje jeszcze jedną wielką, cykliczną imprezę sportową.

........................................................................

14 stycznia 2013 r. odbyła się konferencja prasowa dotyczącą organizacji turnieju BNP PARIBAS KATOWICE OPEN

Podczas konferencji podpisane zostało trójstronne porozumienie dotyczące współpracy przy turnieju między Agencją SOS Music, która nabyła prawa do organizacji turnieju z cyklu WTA do 2018 r., Miastem Katowice oraz BNP Paribas Bankiem. Zawarte zostało także porozumienie z Partnerem Telewizyjnym turnieju TVP. Przedstawiona została także osoba Dyrektora Turnieju Pawła Owczarza. Odbyła się również prezentacja nawierzchni, na której rozegrany zostanie turniej oraz oficjalnej piłki.

W konferencji udział wzieli: Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok, Prezes zarządu BNP Paribas Banku Polska Frederic Amoudru, Prezes Zarządu SOS Music Remigiusz Trawiński, Dyrektor Turnieju Paweł Owczarz oraz Zastępca Dyrektora TVP Sport Marian Kubalica.

Obecny był także Premier Jerzy Buzek, który objął Patronat Honorowy nad turniejem.


 


W dniach 8-14 kwietnia 2013 r. w legendarnej hali katowickiego Spodka odbędzie się turniej z cyklu WTA TOUR z pulą nagród 235 tys. USD pod nazwą BNP Parbias Katowice Open. Turniej ten będzie największym wydarzeniem tenisowym w Polsce w 2013 r. Na arenie głównej katowickiego Spodka powstaną 2 korty ziemne Conipur Pro Clay. Zawodniczki zagrają piłką Babolat Roland Garros. Podczas tegorocznego turnieju zaprezentują się przynajmniej 64 zawodniczki. Rozegranych zostanie 59 meczów „singlowych” oraz 15 pojedynków „deblowych”.

- Mamy nadzieję, że ta wielka impreza sportowa zagości w Katowicach na najbliższe 6 lat, a jej prestiż i ranga z roku na rok będą wzrastać. Liczymy, że w następnych latach dzięki współpracy z kolejnymi poważanymi sponsorami, będziemy zwiększać pulę nagród, tak aby coraz więcej czołowych zawodniczek mogło uczestniczyć w naszym turnieju – powiedział Paweł Owczarz Dyrektor Turnieju.

Organizatorem turnieju jest spółka SOS Music z Torunia, która nabyła licencję od agencji sportowej Octagon do 2018 roku. Katowicki turniej pojawia się w grafiku WTA w miejscu turnieju, który od trzech lat odbywał się w Kopenhadze. Mecze będą transmitowane przez Telewizję Polską.


 

Sponsorem tytularnym turnieju został BNP Paribas Bank.
- Jako sponsor tytularny BNP Paribas Katowice Open, przyczyniamy się do popularyzowania tenisa w Polsce, a jednocześnie wzmacniamy rozpoznawalność naszej marki. BNP Paribas to największy sponsor tenisa na świecie. Od 40 lat BNP Paribas współpracuje z międzynarodowymi organizacjami tenisowymi, dzięki czemu coraz więcej osób w Polsce może podziwiać ten wspaniały sport – powiedział Frederic Amoudru, prezes zarządu BNP Parbias Banku Polska. – Jestem pewien, że wszystkie zawodniczki BNP Paribas Katowice Open mogą liczyć na ciepłe przyjęcie przez polskich fanów tenisa, który ostatnio dzięki sukcesom naszych gwiazd staje się coraz bardziej popularny.

Współorganizatorem turnieju jest Miasto Katowice.
- Katowice – jak przystało na stolicę jednej z największych aglomeracji w Polsce – cieszą się sławą miasta, w którym organizowane są wyjątkowe wydarzenia. Świadczy o tym również ranga imprez sportowych organizowanych w Katowicach – Miasto angażuje się w organizację i promocję wielu ważnych zwodów na europejskim i światowym poziomie. Najlepszym tego przykładem jest zorganizowany w 2009 roku EuroBasket, czy zaplanowane na 2014 mistrzostwa świata w siatkówce. Ogromnie cieszy nas, że organizatorzy wybrali katowicki Spodek na rozegranie tak prestiżowego turnieju. To potwierdza, że stolica województwa jest miastem, w którym warto organizować wielkie wydarzenia. Z wielką przyjemnością zapraszam w kwietniu do Katowic, gdzie przez tydzień królować będą sportowe emocje, a ducha rywalizacji do miasta przywiozą najlepsi tenisiści na świecie – powiedział Piotr Uszok, Prezydent Miasta Katowice.