14 stycznia 2014
Konferencja prasowa BNP Paribas Katowice Open
W środę 13 marca w Warszawie w hotelu Hilton odbyła się druga konferencja prasowa dotycząca organizacji turnieju BNP Paribas Katowice Open, na którą bardzo licznie zjawili się dziennikarze. Podczas konferencji przedstawiona została lista zawodniczek, któr

W środę 13 marca w Warszawie w hotelu Hilton odbyła się druga konferencja prasowa dotycząca organizacji turnieju BNP Paribas Katowice Open, na którą bardzo licznie zjawili się dziennikarze.

Podczas konferencji przedstawiona została lista zawodniczek, które wystąpią w Katowicach. Wśród ponad 60 tenisistek, które zagrają w Spodku 12 to zawodniczki z pierwszej pięćdziesiątki rankingu WTA. Listę otwiera Czeszka Petra Kvitova - dziesięciokrotna zwyciężczyni, 2013-Dubaj, 2012-Montreal, New Haven; 2011 – Brisbane, Paris (Indoors), Madrid, Lizn, Wimbledon, WTA Championships; 2009 – Hobart oraz dwukrotna finalistka, w 2011 roku w Eastbourne, w 2009 roku w Linz. Od 2007 roku członkini Czeskiej Fed Cup Team oraz od 2012 roku reprezentantka czeskiej Drużyny Olimpijskiej.

- Gratuluję organizatorom pozyskania tak znakomitej zawodniczki jaką jest Petra Kvitova - powiedział Wojciech Fibak, Ambasador Honorowy Turnieju.
Wśród tenisistek, które zobaczymy podczas katowickiego turnieju są także: Roberta Vinci, Klara Zakopalova, Julia Goerges, Tamira Paszek, Alize Cornet , Sabine Lisicki, Kaia Kanepi , Laura Robson, Kiki Bertens.

Rozegranych zostanie 59 meczów „singlowych” oraz 15 pojedynków „deblowych”.
-To nasz wielki sukces, że w tak krótkim czasie udało się nam zaprosić do Katowic znane i sławne zawodniczki, które do tej pory mogliśmy podziwiać na najsłynniejszych kortach świata. Liczymy, że w następnych latach będziemy zwiększać pulę nagród i dzięki temu jeszcze więcej czołowych zawodniczek zobaczymy na kortach w katowickim Spodku – mówi Paweł Owczarz Dyrektor Turnieju

W krótkim filmiku pokazanym podczas konferencji do odwiedzenia Katowic zachęcała fanów tenisa sama Kvitova. - Niecierpliwie czekam na turniej BNP Paribas Katowice Open. Do zobaczenia w kwietniu - mówiła w nim była mistrzyni Wimbledonu.

W podobnym tonie w filmie wypowiadała się Sabina Lisicka, która w j. polskim zwróciła się do wielbicieli tenisa: - Bardzo się cieszę na przyjemny czas w Polsce i spotkania z fanami i rodziną. Do zobaczenia w Katowicach.
Jak podkreślił Dyrektor Turnieju - Prawdopodobnie obok zawodniczek startujących w turnieju pojawią się w Katowicach jeszcze inne „gorące” nazwiska ze świata kobiecego tenisa, ale to niespodzianka, nad którą pracują jeszcze cały czas Organizatorzy turnieju .
Podczas konferencji zaprezentowane zostały także wybrane punkty z listy imprez towarzyszących oraz informacje dotyczące meczów pokazowych. W Spodku zobaczymy pokazowy mecz Jerzego Janowicza z Łukaszem Kubotem oraz pokazówkę z tenisistami grającymi na wózkach rozegraną przez Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego.
- Przyjęliśmy zaproszenie od Katowic, chociaż termin nie jest zbyt korzystny. Ważne, że pieniądze, jakie z tego meczu się uda zebrać, zasilą szczytny cel - przyznał obecny na środowej konferencji prasowej w warszawskim hotelu Hilton ojciec Jerzego Janowicza, również Jerzy. Część dochodu z biletów zakupionych na te mecze zostanie bowiem przekazana na rozwój polskich talentów. Odbędą się także mecze z cyklu Tenis 10 dla dzieci w wieku od sześciu do ośmiu lat.

konferencja WTA 1.JPG

Ujawniono również, że podczas turnieju odbędzie się sympozjum trenerów, zorganizowane przez przedstawiciela firmy Babolat w Polsce - producenta oficjalnej piłki turniejowej, którego gościem będzie Toni Nadal .

Do przyjazdu na turniej zachęcała sama Stacey Allister, Prezydent WTA, która wprost z turnieju w Indian Wells przysłała na konferencję swoje specjalnie video zaproszenie dla wszystkich fanów tenisa w Polsce.

W konferencji udział wzięli: Dyrektor turnieju Paweł Owczarz, Dyrektor Sportowy Jakub Puchalski, Ambasador Honorowy turnieju Wojciech Fibak, tenisistka Klaudia Jans-Ignacik, Jerzy Janowicz (senior), Pełnomocnik Prezydenta Miasta Katowice ds. Organizacji Imprez Strategicznych Ewelina Kajzerek, Przedstawiciel BNP Paribas Banku Polska – Sponsora Tytularnego Turnieju oraz Przedstawiciel Tauron Polska Energia S.A - Partnera Oficjalnego Turnieju.

Po zakończeniu oficjalnej części konferencji nastąpiło pokazowe „rozegranie” pierwszej piłki turniejowej przez Dyrektora Turnieju Pawła Owczarza i Wojciecha Fibaka na grze Microsoft X-box kinect sport 2.

konferencja WTA 3.JPG