14 stycznia 2014
Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach
W dniu 17 lutego br. w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach zaplanowany został kolejny Dzień Otwarty, tym razem hasłem przewodnim jest Światowy Dnia Kota.

W dniu 17 lutego br. w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach zaplanowany został kolejny Dzień Otwarty, tym razem hasłem przewodnim jest Światowy Dnia Kota.

W Polsce po raz pierwszy Dzień Kota obchodzony był w 2006 roku. Święto to skłania do refleksji nad znaczeniem kotów w życiu człowieka, podkreśla potrzebę niesienie pomocy kotom wolno żyjącym oraz kotom bezdomnym, które miały kiedyś dom, ale go straciły. Celem obchodzonego Dnia Kota jest także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Dzień ten jest okazja do odwiedzenia schronisk i zapoznania się z ich mieszkańcami oraz do przemyślanej adopcji kotów ze schronisk i domów tymczasowych.

Miłośnikami kotów było wielu znanych ludzi, wśród nich Leonardo da Vinci, Izaak Newton, Jerzy Waszyngton, Abraham Lincoln, Ludwik Pasteur, królowa Wiktoria, Mark Twain, Ernest Hemingway, Winston Churchill, Albert Einstein, Do sympatii do kotów przyznają się współcześnie Anna Dymna, Krystyna Sienkiewicz, Wojciech Mann, Grzegorza Turnau, Hanna Banaszak, Tomasz Raczek, Zbigniew Wodecki i wielu innych. Miłośnikiem kotów jest również Joseph Ratzinger-obecny papież Benedykt XVI.

Sympatia dla kotów jest apolityczna, wszyscy znamy Alika, kota Jarosława Kaczyńskiego, ale Donald Tuski również darzy sympatia swojego persa Pępka, a poprzednio w jego domu zamieszkiwały dachowce Pusia i Puzon
i nie są to jedyni politycy, którzy pokochali koty.

W wielu katowickich domach zamieszkują koty, wielu mieszkańców Katowic opiekuje się kotami wolno żyjącymi. Wszystkich sympatyków kotów oraz osoby, które jeszcze nie miały okazji poznać bliżej i pokochać te zwierzaki zapraszamy w dniu 17 lutego br. w godzinach 12.00-16.00 do katowickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na imprezę przygotowaną z okazji Światowego Dnia Kota - szczegółowy program przedstawiony został na plakacie.

pracownicy i kierownictwo Schroniska
oraz pomagający zwierzakom schroniskowym
wolontariusze Fundacji Przystanek Schronisko

3158.pdf3159.pdf