13 stycznia 2014
Ferie zimowe, Kibicuję FAIR PLAY z Bezpieczeństwem
W obliczu zbliżających się ferii zimowych, jednocześnie biorąc pod uwagę bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Katowic, w szczególności tych najmłodszych, rusza III edycja Miejskiego Programu Profilaktycznego „Kibicuję Fair Play”.

W obliczu zbliżających się ferii zimowych, jednocześnie

biorąc pod uwagę bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Katowic,

w szczególności tych najmłodszych, rusza

III edycja Miejskiego Programu Profilaktycznego „Kibicuję Fair Play”.


fair_play_logo_2.jpg

W/w Projekt, poruszający między innymi tematykę bezpiecznego kibicowania, opracowany został przez Wydział Zarządzania Kryzysowego UM Katowice w osobie Pani Joanny Pruchniewskiej i wyróżniony pierwszą nagrodą przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach konkursu: „Bezpieczeństwo imprez masowych”.


Program realizowany jest we wszystkich katowickich szkołach podstawowych.

Olbrzymie zainteresowanie uczestników poprzednimi edycjami spowodowało, iż do dotychczasowych działań, tj. rozgrywek piłkarskiej ligi szkolnej, spotkań z przedstawicielami klubów sportowych, czy organizowanych z dużym rozmachem na stadionie miejskim wielkich Finałów Programu, dodanych zostało szereg nowych atrakcji, np. zajęcia praktyczne dotyczące bezpiecznego funkcjonowania w aglomeracji.

W dniach 11-15 lutego, w ramach tematycznych ferii zimowych, pt.: „Kibicuję Fair Play z Bezpieczeństwem”, podopieczni brynowskiego Domu Dziecka „Zakątek”, zaproszeni przez organizatorów do udziału w Projekcie, oprócz animacji sportowych w formie gier i zabaw sprawnościowych czy konkursów plastycznych, będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach praktycznych dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Punktem kulminacyjnym ferii będzie, zaplanowana przez koordynującego akcję, Pana Macieja Guzika, wycieczka do Radia Katowice, rozgłośni nierozerwalnie związanej z największymi wydarzeniami sportowymi w regionie!

Takie podsumowanie z pewnością pozwoli przybliżyć uczestnikom nadrzędną ideę Programu Profilaktycznego „Kibicuje Fair Play”, jaką jest dbałość o bezpieczeństwo podczas wszelkiego rodzaju imprez masowych.