13 stycznia 2014
Urodzinowy koncert chóru GOSPEL SOUND
Działający przy Sanktuarium Matki Boskiej Boguckiej Katowicki Chór GOSPEL SOUND serdecznie zaprasza na koncert pt. "A change is coming – ZMIANA NADCHODZI" z okazji swoich drugich urodzin

Działający przy Sanktuarium Matki Boskiej Boguckiej Katowicki Chór GOSPEL SOUND serdecznie zaprasza na koncert pt. "A change is coming – ZMIANA NADCHODZI" z okazji swoich drugich urodzin.


Koncert odbędzie się 20 stycznia o godzinie 16:00 w Miejskim Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie", Dział "Bogucice", przy ulicy Markiefki 44a.

Wstęp wolny.

Katowicki Chór GOSPEL SOUND to grupa ludzi różnych wyznań chrześcijańskich, których połączyła pasja śpiewania i grania radosnej muzyki na chwałę Pana. Celem istnienia chóru jest wielbienie Boga i głoszenie Ewangelii poprzez jak najdoskonalszą i najpiękniejszą muzykę gospel.

Chór został powołany do życia przy Sanktuarium Matki Bożej Boguckiej w Katowicach w wyniku spotkania jego założycielki i dyrygentki z jednym z posługujących w parafii księży oraz dzięki entuzjazmowi proboszcza parafii, który pomysł pobłogosławił. Za oficjalną datę swego powstania Chór podaje dzień 4 stycznia 2011 roku.

Chór GOSPEL SOUND występował kilkakrotnie w Bogucicach, na Festiwalu Piosenki Religijnej i Ekologicznej EKOSONG, podczas warsztatów muzyki gospel oraz wspierał akcje charytatywne grając m.in. w Katowicach i Opolu.

GOSPEL SOUND tworzy czterogłosowy chór oraz zespół instrumentalistów w składzie: instrumenty klawiszowe, gitara basowa, gitara elektryczna, perkusja oraz saksofon. W repertuarze chóru znajdują się utwory stanowiące korzenie gatunku gospel i negro spiritual (także a cappella) oraz współczesne utwory gospel wykonywane w języku angielskim.

Program koncertu pt. "A change is coming - ZMIANA NADCHODZI" zawiera powiązane z sobą utwory, stanowiące specjalne przesłanie skierowane do każdego Człowieka.


plakat-urodzinowy-gospel-sound.jpg