06 lutego 2018
​Wyniki potwierdzają, że o sylwestrze w Katowicach dalej się pamięta!
Podobało się.


sylewster_info2.jpg

65% dorosłych Polaków słyszało o sylwestrze zorganizowanym w Katowicach, a 59% z nich uważa, że był bardzo udany – to wyniki ogólnopolskiego badania przeprowadzonego pod koniec stycznia br. przez instytut IBRiS. O imprezie chętnie dyskutowano w mediach społecznościowych – za pośrednictwem tego kanału dowiedziało się o niej 5,4 mln Polaków. Ogólna wartość publikacji w mediach przekroczyła natomiast 15 mln zł.

 

W ogólnopolskim, reprezentatywnym badaniu telefonicznym zleconym przez Urząd Miasta Katowice wzięło udział 1 067 osób. Aż  65% z nich słyszało o tym, że Sylwestrowa Moc Przebojów 2017 z Telewizją Polsat odbyła się w Katowicach. Spośród nich aż 59% uznało ją za udaną bądź bardzo udaną. Z kolei 77,2% badanych twierdzi, że tego rodzaju wydarzenia co najmniej pozytywnie wpływają na wizerunek miasta. 

 

Celowo przeprowadziliśmy nasze badanie 3 tygodnie po zabawie sylwestrowej. Chcieliśmy przeczekać, aż opadnie wywołany imprezą entuzjazm, który mógłby zawyżyć wyniki i sprawdzić na ile tego typu wydarzenie pozostaje w pamięci – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

 

O sylwestrze w Katowicach mówiło się także w mediach społecznościowych. Według danych firmy monitorującej Brand24.pl na platformach takich jak Facebook, Instagram czy Twitter pojawiło się  ok. 3 tys. postów. W sumie dotarły one do 5,4 mln internautów. Do tego należy dodać, że samą relację na wszystkich kanałach Telewizji Polsat śledziło średnio 2,6 mln widzów. W szczytowym momencie, tuż przed północą, liczba ta sięgnęła 3,8 mln.

 

– Z pełnych analiz firmy Press Service, która zajmuje się monitorowaniem mediów, wynika, że dodatkowo w prasie, Internecie, radiu i telewizji ukazało się ponad tysiąc materiałów poświęconych imprezie w Katowicach. Gdybyśmy chcieli uzyskać podobny rozgłos wykupując reklamy, musielibyśmy przeznaczyć na ten cel ok. 15,5 mln złotych – mówi Marcin Stańczyk, Zastępca Naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice.

 SMP2017_katowice (1).jpg

Gospodarzami Sylwestrowej Mocy Przebojów 2017 były Miasto Katowice i Telewizja Polsat, a organizatorem imprezy – firma Music Company. Podczas wydarzenia na scenie wystąpili m.in. Alvaro Soler, Piersi, Vengaboys, Sylwia Grzeszczak, Feel i Enej. Koncert poprowadzili: Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Agnieszka Kaczorowska, Maciej Dowbor i Robert Korólczyk. Impreza odbyła się pod patronatem medialnym dziennika „Fakt".