08 grudnia 2017
Mikołaj w Domu Dziecka ,,Tęcza”
W dniu 6 grudnia 2017 roku Wychowanków Domu Dziecka ,,Tęcza” odwiedzili Pomocnicy Świętego Mikołaja ...

W dniu 6 grudnia 2017 roku Wychowanków Domu Dziecka ,,Tęcza” odwiedzili Pomocnicy Świętego Mikołaja: Pan Marcin Krupa Prezydent Miasta Katowice, Pan Eugeniusz Budniok Wiceprezes Zarządu BCC Kanclerz Loży Katowickiej oraz Pani Jolanta Wolanin Z-ca Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej. Spotkanie miało miejsce w siedzibie Domu Dziecka ,,Tęcza” przy ul. Rybnickiej 1. Po przyjeździe Pan Prezydent został oprowadzony przez Dzieci po całym domu. Doceniał bardzo, że mamy taki porządek w sypialniach i tak wszędzie kolorowo.

Rozpoczęliśmy od występu naszej kabaretowej Grupy „Tęcza.3”. Następnie nasi mili Goście zostali włączeni do bardzo odpowiedzialnej pracy dekorowania świątecznych pierników wcześniej przez Dzieci upieczonych. Praca była ciężka ale przy dźwiękach kolęd dała wiele radości i satysfakcji. Licznym rozmowom i śmiechom nie było końca. Kiedy pierniczki zostały udekorowane, Pomocnicy Świętego Mikołaja przekazali nam oczekiwane przez nas paczki. W rewanżu przekazaliśmy Gościom również życzenia Świąteczne i drobne świąteczne pamiątki.

To spotkanie dla nas było wielkim przeżyciem, zwłaszcza pokazało nam, że w okresie przedświątecznym są osoby, które chcą nam poświęcić czas i uwagę, a tym samym wysłać nam komunikat, że jesteśmy dla nich ważni.

Wychowankowie

Domu Dziecka ,,Tęcza”


ZDJĘCIE NR 1 - Mikołaj.jpg

ZDJĘCIE NR 2 - Mikołaj.jpg

ZDJĘCIE NR 3 - Mikołaj.jpg