08 września 2017
Misja techniczna przedstawicieli ONZ i Ministerstwa Środowiska w związku z COP24 w Katowicach.
Delegaci wizytowali Katowice w dniach 3-7 września.

W dniach 3-7 września 2017 r. w Katowicach odbyła się misja techniczna przedstawicieli  Sekretariatu Konwencji Klimatycznej ONZ i Ministerstwa Środowiska w związku z organizacją w Katowicach 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu wraz z 14. Sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto.

Delegacja, w dniu 4 września rozpoczęła wizytę od oficjalnego spotkania w Willi Goldsteinów, gdzie została przedstawiona prezentacja Miasta Katowice dotycząca przygotowań do COP24 w zakresie transportu i bezpieczeństwa. Następnie delegacja zwiedziła Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Katowice, a także odwiedziła Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Centrum Zarządzania Kryzysowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Tam mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem numeru alarmowego 112 oraz przyjrzeć się pracy operatorów oraz dyspozytorów CZK. Kolejnym etapem wizytacji, było odwiedzenie obiektów Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka, rozpoczęte od pokazu mobilnych centrów Zarządzania Kryzysowego.

Drugi dzień goście rozpoczęli od kontynuacji wizytacji obiektów Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka oraz pracy w podgrupach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, obiekty, transport i zakwaterowanie.

Trzeci dzień delegacja spędziła na wizytowaniu obiektów NOSPR i Muzeum Śląskiego oraz spotkaniem w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Katowice w zakresie zagadnień promocyjnych.

Ostatni dzień delegacji w Katowicach wieńczyło podsumowanie zorganizowane w Willi Goldsteinów.

- To, co mieliśmy okazję zobaczyć, przekonuje nas, że jeśli przez najbliższe miesiące będziemy wspólnie pracować, szczyt klimatyczny będzie sukcesem – podsumowała wizytę w Katowicach Laura Lopez, dyrektor ds. obsługi konferencji przy ONZ. 

IMG_1513.JPG
Fot. Anna Karendał

IMG_1570.JPG
Fot. Anna Karendał