28 sierpnia 2017
Piąta edycja Katowice Business Run
3 września w Dolinie Trzech Stawów

PBR_17_Mapa_katowice.png

W najbliższą niedzielę odbędzie się piąta edycja Katowice Business Run

Katowice, 25 sierpnia 2017 - W niedzielę, 3 września w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach ruszy piąta edycja charytatywnego biegu Katowice Business Run. W sztafecie weźmie udział aż 2500 zawodników z kilkuset firm. W tym roku Katowice pobiegną, by pomóc „stanąć na nogi" aż sześciu  osobom po amputacjach.

Główne hasło biegu brzmi „Pobiegniesz, pomożesz". Celem organizatora – Fundacji  Poland Business Run jest wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Chęć pomocy, świetna atmosfera, zdrowa rywalizacja, a jednocześnie integracja pracowników wewnątrz drużyn sprawiają, że liczba uczestników z każdą edycją powiększa się. W tym roku pięcioosobowe sztafety wyruszą w niedzielę także w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i po raz pierwszy w Lublinie.

Katowice Business Run 2017 wystartuje w niedzielę o godzinie 10:30 w Dolinie Trzech Stawów, pomiędzy parkingiem na ulicy Pułaskiego a Stawem Ozdobnym, gdzie zlokalizowana będzie również meta. Trasa sztafety będzie wiodła wokół Doliny. Dystans do przebiegnięcia przez jednego zawodnika to 3,78 kilometra, czyli 18,9 km dla całego zespołu. O 12:30 odbędzie się ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

W tym roku katowicka edycja biegu rusza, by pomóc aż sześciu osobom, które w wyniku choroby lub wypadku musiały poddać się amputacji i potrzebują obecnie kosztownych protez i rehabilitacji. Na starcie staną reprezentanci ponad 150 firm, także tych, które są jednocześnie organizatorami biegu – Capgemini, Rockwell Automation, Nexteer Automotive Poland i JCommerce. Pobiegną nie tylko drużyny z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy mniejszych przedsiębiorstw, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury.

  • Wśród beneficjentów Fundacji są osoby niepełnosprawne od urodzenia i takie, które straciły kończyny w wyniku choroby lub tragicznego wypadku. Naszym celem jest sfinansowanie protez i rehabilitacji, których koszt zwykle przekracza ich możliwości finansowe. Serce rośnie, patrząc na stale powiększającą się grupę ludzi, którzy co roku dołączają do inicjatywy, by nam w tym pomóc – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

    Poland Business Run organizowany jest w Katowicach już po raz piąty. Imprezę objął patronatem Prezydent Katowic Marcin Krupa. Wydarzenie od samego początku łączy charytatywną pomoc, promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. Od pierwszej edycji Poland Business Run udało się zmienić życie już 138 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących.
  • Katowice Business Run to wspaniała inicjatywa z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze jej celem jest niesienie realnej pomocy osobom potrzebującym. Po drugie Business Run to promocja zdrowego trybu życia. Po trzecie ten wyjątkowy bieg ma charakter integracyjny - pozwala spotkać się w jednym miejscu ludziom w różnym wieku, reprezentującym rozmaite grupy zawodowe, sportowym zawodowcom i amatorom. Jestem przekonany, że w tym roku także nie zabraknie pozytywnych emocji podczas biegu – podsumowuje Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

     

    Rosnąca popularność biegu zainspirowała też Fundację do rozwinięcia imprezy poza jedynie bieganie, aby pomóc stanąć na nogi kolejnym osobom. Bezpośrednio przed biegiem jak i po nim, aktywna będzie akcja „Wsparcie po starcie". Akcja polega na przekazaniu Fundacji części dochodów ze sprzedaży produktów pomocowych dostępnych u partnerów. Więcej informacji na stronie https://wsparciepostarcie.org.

    Organizacja biegu nie wiąże się z jakimikolwiek ograniczeniami i zmianami w ruchu ulicznym. Jedynie kilka alejek w Dolinie Trzech Stawów będzie niedostępnych dla pieszych w godzinach 8:00-15:00 (m.in. alejka równoległa do ulicy Pułaskiego i alejka równoległa do ulicy Trzech Stawów). W załączniku dokładna mapka trasy.

 

 

 

Kontakt dla mediów w dniu wydarzenia: Olga Faszczewska, tel. 505 224 972

Uzyskanie akredytacji możliwe do dnia 31.08, kontakt:
Olga Faszczewska, tel. 505 224 972, Olga.Faszczewska@jcommerce.pl