23 sierpnia 2017
Kato Ślizg! Karnij się w Strefie!
26 sierpnia w godzinach 12.00-18.00.

100 metrów dobrej zabawy i dwa bezpłatne tory – w ostatnią sobotę wakacji wielka ślizgawka zostanie ustawiona na ulicy Jerzego Haralda, obok budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a nie jak pierwotnie planowano na ulicy Olimpijskiej.   

Katoślizg – karnij się w Strefie to inicjatywa Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice. Dzięki wodnej ślizgawce, na ulicy Haralda, w ścisłym centrum miasta, poczujemy się jak nad morzem. Zabawa będzie dostępna bezpłatnie. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji dwa tory. Każdy z nich ma dwa metry szerokości. Ślizgawka liczy sobie 100 metrów, z czego ostanie dziesięć metrów stanowi basen służący wyhamowaniu. Dla komfortu uczestników tory będą ułożone na miękkiej piance, pomyślano także o namiotach – przebieralniach.

– Z przyczyn niezależnych ślizgawka odrobinę zmienia lokalizację. Zostanie rozłożona na ulicy Jerzego Haralda, tuż obok roślinnego labiryntu przy budynku NOSPR-u. Reszta planów się nie zmienia, nadal zapraszamy od godziny 12.00 do 18.00 i nadal udział jest bezpłatny – informuje Ewa Biskupska, rzecznik Urzędu Miasta Katowice. 

Komu mało wodnych atrakcji w Katowicach, niech pamięta, że przy ulicy Pułaskiego (Dolina Trzech Stawów) codziennie od godziny 9.00 do 21.00 jest dostępny wodny plac zabaw, wyposażony w 18 atrakcji takich jak armatka wodna, kwiatki nabierające wodę, wodne owady i gejzer ziemny.

W najbardziej muzycznym mieście w Polsce nie może zabraknąć atrakcji muzycznych. Od piątku 8 września Strefa Kultury rozbrzmiewać będzie w rytmie 152. rocznicy nadania Katowicom praw miejskich. Usłyszymy między innymi estoński Trad.Attack! czy muzykę Wojciecha Kilara w nowych aranżacjach, za które odpowiadają Szymon Padoł, Wiesław Świderski oraz Orkiestra Aukso. 

 

Katoślizg – karnij się w Strefie
wodna ślizgawka na ulicy Jerzego Haralda, pomiędzy Muzeum Śląskim, a budynkiem NOSPR-u
sobota, 26 sierpnia, godz. 12.00 – 18.00
wstęp bezpłatny
uczestnicy poniżej 16 roku życia potrzebują zgody opiekuna (rodzica)
długość ślizgawki: 100 m
szerokość toru: 2 m
liczba torów: 2 


REGULAMIN korzystania z atrakcji i udziału w wydarzeniu: Regulamin_Katoslizg.pdf