24 lipca 2017
Odpust u Babci Anny
30 lipca w Nikiszowcu. Wstęp wolny!

Odpust U Babci Anny 2017_plakat_male.jpgOdpust u Babci Anny organizowany jest przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z Partnerami, Mieszkańcami Nikiszowca i Janowa oraz młodzieżą z Centrum Zimbardo. Impreza jest letnią edycję grudniowego – także organizowanego przez FIL – Jarmarku Na Nikiszu. 30 VII już po raz dziewiąty spotkamy się na magicznym nikiszowieckim rynku po to, aby wspólnie z mieszkańcami i gośćmi spędzić niedzielne popołudnie na wydarzeniu nawiązującym do kościelnego święta patronki parafii św. Anny. Organizowana przez FIL impreza ma jednak charakter świecki.

 

Jak co roku będzie wiele stoisk ze starannie dobranym rękodziełem, sztuką i lokalnymi pamiątkami. Na Odpuście jak zwykle znajdą coś dla siebie także smakosze – m.in. przysmaki śląskiej kuchni oraz maszkety z tradycyjnych "bud odpustowych". Od 14:00 zapraszamy na występy na scenie, które otworzy Orkiestra Dęta KWK Wieczorek. Wystąpią także zespoły: Albo i Nie oraz 032. Pokazane zostanie także przedstawienie Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop pt. "Eunika w krainie cyrku". Na finał Odpustu zaśpiewają dziewczyny z zespołu FRELE, które podbiły internet swoimi śląskimi przeróbkami znanych przebojów.  Podczas Odpustu w godz. 12:30-17:00 swoje książki na stoisku „Gazety Wyborczej” będzie podpisywała Barbara Szmatloch.

 

Tradycyjnie przygotowaliśmy także wiele atrakcji dla dzieci m.in.: karuzele, dmuchańce, warsztaty, watę cukrowa, balony, bańki mydlane. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka krwi oraz rejestracja dawców szpiku kostnego, a także zbiórka publiczna na rzecz Bianki Krzemyk. Udział w imprezie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!