05 kwietnia 2017
W Katowicach powstanie sto miejsc pracy dla programistów
Katowice ponownie wyróżniają się na biznesowej mapie Polski

Katowice ponownie wyróżniają się na biznesowej mapie Polski. Nowe miejsca pracy w branży IT powstaną w związku z powierzeniem obsługi DAZN - największego sportowego serwisu livestreamingowego na świecie i jednocześnie kluczowego produktu Perform Group - programistom katowickiego centrum developerskiego angielskiej firmy.

DAZN, to pierwszy na świecie serwis live streamingowy dedykowany sportowi, oferujący nieograniczony dostęp do najszerszego wachlarza transmisji na żywo i na żądanie (VOD) m.in. angielskiej Premier League, hiszpańskiej La Liga, włoskiej Serie A, francuskiej Ligue 1, najważniejsze fragmenty meczów 1. Bundesligi i 2. Bundesligi, a także NBA, NFL, tenisa i innych dyscyplin. Produkt łącząc szeroką ofertę programową z pełną funkcjonalnością jej odbioru, rewolucjonizuje świat transmisji sportowych. Katowice będą miejscem, z którego ta rewolucja będzie prowadzona w jej najbardziej newralgicznym obszarze, a w pierwszym etapie za obsługę programistyczną projektu odpowiedzialnych będzie kilkadziesiąt osób.

Katowice już dzisiaj mogą pochwalić się mocną pozycją w branży IT. Silniejsze zaakcentowanie obecności przez Perform, globalnego gracza branży mediów sportowych, który od 2011 roku rozwija centrum IT w naszym mieście, jest potwierdzaniem rosnącej roli firm reprezentujących innowacyjne sektory na biznesowej mapie Katowic.

Na Śląsku istnieją bardzo dobre warunki rozwoju dla biznesu informatycznego, a naszą intencją jest wykorzystanie tego potencjału i stworzenie w Katowicach Development Center of Excellence, dlatego znacząco poszerzamy nasz zespół. W chwili obecnej zespół DAZN w Katowicach będzie tworzyć grono kilkudziesięciu osób. Jednak warto wspomnieć, że potencjał projektu wiąże się z możliwością bardzo znaczącego powiększenia zespołu obsługujących go programistów – wyjaśnia Marianna Poborska, HR Manager Perform Poland.

Katowicki oddział Perform będzie zaangażowany w rozwój DAZN w bardzo szerokim zakresie. Obsługę będą zapewniać m.in. zespoły odpowiedzialne za backend i frontend aplikacji oraz dedykowane do rozwoju produktu na urządzenia mobilne wyposażone w systemy operacyjne android i IOS. Aktualnie, w związku z projektem poszukiwanych jest ponad 50 specjalistów, którzy dołączą do 20-stu już pracujących przy obsłudze serwisu.