12 stycznia 2017
Zima w mieście 2017
Z okazji ferii zimowych miejskie jednostki i lokalni przedsiębiorcy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci i młodziezy

​​​​W poniedziałek 16 stycznia 2017r. rozpoczynają się w województwie śląskim ferie zimowe, które potrwają do 29 stycznia br. Jak co roku miasto Katowice przygotowało wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, które w tym czasie pozostaną w mieście. Udział w zajęciach organizowanych m.in. przez szkoły, świetlice, domy kultury, teatry, muzea i kluby sportowe w zdecydowanej większości przypadków jest bezpłatny. ​​

Program zajęć ułożony został tak, aby każde dziecko znalazło coś interesującego dla siebie. Dużo czasu poświęcone zostanie na zajęcia sportowe - turnieje piłkarskie, zabawy na lodzie, naukę pływania itp., w programie znajdą się także gry i zabawy świetlicowe; różnego rodzaju konkursy: plastyczne, muzyczne, wiedzowe, zręcznościowe; wyjścia - do kina, muzeum, teatru; wycieczki oraz wiele innych atrakcji, np. karnawalowy koncert Marcina Wyrostka czy możliwość udziału w meczach siatkarskich w katowickim Spodku.

Oprócz lodowiska na katowickim Rynku (czynne codziennie od 8:00 do 22:00, bezpłatnie) i ślizgawek na lodowisku Jantor (czynne od poniedziałku do piątku od 10:00 do 11:00), od ponidziałku 16 stycznia br. będzie działało lodowisko w dzielnicy Murcki, które zostało uruchomione dzięki współpracy z AWF Katowice. Ślizgawka będzie czynna codziennie od 8:00 do 22:00, wstęp będzie bezpłatny.

Specjalną ofertę cenową na szas ferii przygotował również operator Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, który umożliwia zwiedzania legendarnej hali, a także skorzystanie z lodowiska w rytm muzyki disco czy basenu.

W trakcie ferii zimowych, w katowickich szkołach (podstawowych oraz gimnazjalnych) wyznaczone będą dyżurujące stołówki, które prowadzić będą dożywianie w formie obiadów dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą społeczną.

Planuje się, że w zajęciach w ponad 80 placówkach udział weźmie około 5​ tys. dzieci i młodzieży.

Szczegółowy rozkład zajęć przygotowanych przez poszczególne jednostki miejskie oraz podmioty niepubliczne:

​​​- oferta szkół:szkoly.pdf

- oferta insytucji kultury: kultura.doc

- oferta sportowa: www.mosir.katowice.pl

- propozycyja GKS Katowice

- propozycja "zwiedzanie, lodowisko, basen" operatora Spodka i MCK​:zwiedzanie lodowisko basen.pdf