14 września 2016
Gwiazdy Światowej Siatkówki w Katowicach
W katowickim Spodku na pożegnanie Pawła Zagumnego zagrali najlepsi siatkarze świata!

To był wyjątkowy weekend dla Katowic. W ramach obchodów 151. Urodzin Miasta Katowice oprócz szeregu wydarzeń kulturalnych zorganizowano wyjątkowe wydarzenie sportowe. W katowickim Spodku na pożegnanie Pawła Zagumnego zagrali najlepsi siatkarze świata!

W miniony weekend w Katowicach gościliśmy m. in. Gibe, Nalberta, Davida Lee, Stephana Antigę, Andrea Anastasi, czy Polaków: Pawła Zagumnego, Piotra Gruszkę, Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego, Bartosza Kurka i wielu, wielu innych. Jak podaje Sławomir Jachimowski, Wiceprezes Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki: Nigdy wcześniej nie zgromadzono takich sław na jednym parkiecie, dlatego było tylko jedno miejsce dla takiego wydarzenia – katowicki Spodek!

Spodek znów odleciał – tym razem na pożegnanie Pawła Zagumnego. Oprócz wspaniałych zawodników w wydarzeniu wzięła udział rodzina Pawła, a córka rozniosła drużynę „Reszty Swiata" swoją zagrywką! To nie jedyne atrakcje jakich można było doświadczyć w niedzielę w Spodku. Każdy z zawodników spotkał się z fanami na antresoli hali, a w przerwach meczów na kibiców czekały także niemałe atrakcje!

Występ Meza, Teatru Bolszoj… a także prezentacja Mistrzów Świata Młodzików, którzy pierwsze kroki po przyjeździe do Polski zrobili właśnie w kierunku Spodka to nie wszystko! W trzecim secie barwy zmienił Mariusz Wlazły, symbolicznie dołączając do gwiazd pod wodzą Wladimira Alekno. Z drugiej strony do reprezentacji polskich gwiazd przeszedł Wilfredo Leon, i był to jego symboliczny debiut w biało-czerwonych barwach! Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polski 2:1.

Oprócz meczu gwiazd w katowickim Spodku zobaczyliśmy GKS Katowice, który w tym roku debiutuje w Plus Lidze. Siatkarze z przytupem zadebiutowali w Spodku, pokonując Calzedonię Veronę 3:1.

Całość zakończyło pożegnanie Pawła Zagumnego z Reprezentacją Polski, z którą rozegrał łącznie 427 spotkań! Wspaniałemu siatkarzowi dziękowali przede wszystkim kibice, którzy jak zwykle w Spodku
nie zawiedli, ale też zgromadzeni zawodnicy oraz goście. Katowicki Spodek dla Pawła Zagumnego jak i dla wszystkich kibiców w Polsce to wyjątkowe miejsce. To właśnie w nim Polacy zbierali pierwsze doświadczenia w Lidze Światowej, a po wielu latach sięgnęli po tytuł mistrzów świata podczas FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.Zagumny podkreślił, że Spodek jest bardzo ważnym miejscem w historii polskiej siatkówki. W 1998 roku zaczęliśmy tu Ligą Światową i przez wiele lat, praktycznie co roku, braliśmy tu udział w tych rozgrywkach. Raz wygrywaliśmy, raz przegrywaliśmy, ale tak niezapomnianej atmosfery jak w katowickiej hali nie ma na żadnym innym obiekcie. Uwielbiałem tu grać, bo pasuje mi tu praktycznie wszystko. Oczywiście mam w pamięci mecz Mistrzostw Świata, taki o jakim marzy każdy siatkarz - wejść na zmianę i odwrócić losy spotkania. To na pewno będę pamiętał do końca życia. Dziękując za te piękne słowa Miasto Katowice wręczyło Pawłowi wyjątkowy tort, który wkrótce za sprawą kolegów z drużyny wylądował na twarzy Pawła Zagumnego. Natomiast Prezes PZPS – Jacek Kasprzyk przekazali wyjątkową koszulkę z podkreśleniem imponującej liczby 427 spotkań rozegranych przez zawodnika z Reprezentacją Polski.

Warto podkreślić wymiar społeczny tego wydarzenia, ponieważ zawodnicy spędzając łącznie 3 dni w Katowicach mieli okazję zobaczyć Kopalnię Guido, wyjątkowy Nikiszowiec, a także spotkać się z podopiecznymi katowickich Domów Dziecka, zawodniczkami UKS Źródełko, czy odwiedzić małych pacjentów Górnośląskiego centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

_K7A6596.jpg