12 września 2016
II Dni Energii Miasta Katowice
23-24 września - Misja: Czyste Powietrze!

​​II Dni Energii Miasta Katowice, 23-24 września 2016 r. - Misja: Czyste powietrze!

II DNI ENERGII - PLAKAT_01.jpg

Kto chce się przekonać, jak ekologicznie i oszczędnie ogrzewać dom i jednocześnie dbać o czyste powietrze, niech w sobotę 24 września odwiedzi katowicki Rynek. W czasie II Dni Energii, przygotowanych przez Miasto Katowice, dzieci skorzystają z zabaw, konkursów, warsztatów i happeningów, a dorośli dowiedzą się między innymi jak można ekologicznie i ekonomicznie ogrzać mieszkanie.

W sobotę 24 września, zapraszamy na katowicki rynek, gdzie znajdziemy kilkadziesiąt różnych stanowisk, a w każdym z nich - ekspertów dzielących się wiedzą i swoimi doświadczeniami związanymi z walką o czystsze powietrze.

W programie imprezy między innymi:

  • zabawy, konkursy, warsztaty, happeningi,
  • kino bez prądu,
  • pokazy odnawialnych i alternatywnych źródeł energii,
  • punkty konsultacyjne przedsiębiorstw energetycznych,
  • oferta kształcenia młodzieży,
  • informacje o możliwości dofinansowania wymiany źródeł ciepła,
  • możliwość zwiedzania budynków energooszczędnych, laboratoriów OZE oraz katowickich elektrociepłowni,
  • pokaz - „Jak hajcować żeby nie smrodzić? …czyli kilka porad dla wszystkich, którzy jeszcze nie zmienili systemu ogrzewania".

    A na koniec - Koncert (prawie bez prądu).

Dla przedstawicieli samorządów tegoroczne Dni Energii rozpoczynają się już 23 września. Wtedy to, w Parku Naukowo Technologicznym Euro-Centrum, odbędzie się seminarium poświęcone organizowaniu akcji społecznych i edukacyjnych związanych z ograniczeniem niskiej emisji oraz efektywnym wykorzystaniem energii. Równolegle do seminarium prowadzone będzie szkolenie dotyczące finansowania i określania opłacalności działań energooszczędnych. Seminarium i szkolenie objęte zostało patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

„Walka o czyste powietrze jest jednym z naszych największych wyzwań. To nasze dobro wspólne i wszyscy musimy się o nie troszczyć. W Katowicach przeznaczamy corocznie miliony złotych na poprawę jakości powietrza. I choć pozytywne efekty są odczuwalne, to mamy także świadomość konieczności ciągłego współdziałania władzy rządowej, samorządowej, mieszkańców, przedstawicieli świata nauki i podmiotów gospodarczych. Misja: Czyste powietrze! – to misja, w którą wierzę i którą wspólnie zrealizujemy" – Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.


Z uwagi na ograniczoną liczbą miejsc na sali konferencyjnej, uprzejmie prosimy o bezwzględne potwierdzenie Państwa obecności na seminarium poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie: https://docs.google.com/forms/d/1PfjAD73y_qHNn-aB7lAGkPxDoCMXEj0aCFx5Y_vpCgY/viewform?edit_requested=true w terminie do dn. 21 września br. (środa).

Jednocześnie informujemy, że na potrzeby seminarium, PNT „Euro-Centrum” zapewnia darmowy parking.
Wjazd na parking znajduje się przy rondzie.
Przy wjeździe na parking proszę nie pobierać biletu parkingowego.
Przy podjechaniu do szlabanu, proszę przez domofon (obok automatu do pobierania biletów) poinformować ochronę, że jesteście Państwo uczestnikami wydarzenia, podając hasło „Seminarium – Dni Energii”.
Po wjechaniu na teren Euro-Centrum, należy kierować się na „Parking dla gości”


II DNI ENERGII - PROGRAM-1.jpg 

II DNI ENERGII - PROGRAM-2.jpg 

II DNI ENERGII - PROGRAM.pdf