19 sierpnia 2016
Etixx Silesiaman Triathlon Katowice 28 sierpnia
Już 28 sierpnia Dolina 3 Stawów będzie gościć triathlonistów z całej Polski podczas rozgrywanych zawodów Etixx Silesiaman Triathlon. Zawodnicy będą startować na w tzw. połowie Ironman i na dystansie połowie krótszym.
​​​Już  28 sierpnia Dolina 3 Stawów będzie gościć triathlonistów z całej Polski podczas rozgrywanych  zawodów Etixx Silesiaman Triathlon. Zawodnicy będą startować na w tzw. połowie Ironman i na dystansie o połowę krótszym. Ludzie z żelaza, bo tak są często nazywani, pokonają 1,9 km na Dolinie 3 Stawów, później przesiądą się na rowery i pokonają 90 kilometrów, by na końcu pobiec 21 kilometrów. 
Zawody w Katowicach są organizowane na koniec cyklu Silesiaman. Cykl rozpoczął się w kwietniu w Katowicach, później triathloniści byli w Rybniku, Pszczynie, Świerklańcu i Parku Śląskim. W tym ostatnim został wyłoniony Mistrz Polski w CrossTriathlonie. 
W zawodach startuje kilkuset zawodników, w stawce nie brakuje reprezentantów Polski  czy najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej. Obok osób profesjonalnie trenujących są też osoby dla których triathlon jest formą rekreacji. Trasa rowerowa zostanie poprowadzona przez Nikiszowiec i dojeżdżać będzie do Giszowca. Trasa jest w większości poprowadzona wśród terenów zielonych, czemu zawsze dziwią się zawodnicy  spoza  Śląska. Bieg na pętli 5. kilometrowej to obiegniecie dwóch stawów czyli znowu bardzo urokliwe tereny rekreacyjne. Start i meta przy przystani WOPR. 
Start nastąpi o godzinie 9.00 w niedzielny poranek, krótszy dystans wystartuje o 11.00. Najlepsi zawodnicy pojawią się na mecie po godzinie 13.00. 
Zapraszamy wszystkich do kibicowania !!! 

Utrudnienia w związku z Etixx Silesiaman Triathlon Katowice 28 sieprnia 2016 

W związku z zawodami pojawią się utrudnienia w dzielnicach Nikiszowiec i Giszowiec . W godzinach 9.00 – 14.30 zamknięte zostaną ulice : 

- Gospodarcza 

- Górniczego Dorobku

- Szopienicka od skrzyżowania z ulicą Górniczego Dorobku do skrzyżowania z Oswobodzenia

- Oswobodzenia do Obwodnicy Zachodniej 

- Obwodnica Zachodnia do skrzyżowania z Mikołowską 

- Mikołowska / Mysłowicka

- Górniczego Stanu od skrzyżowania z Kosmiczną 

- Ceramiczna 

Wjazd na Nikiszowiec będzie możliwy skrzyżowaniem Szopienickiej z ulicą św.Anny. Wyjazd z Nikiszowca przez skrzyżowanie ulicą Ociepki z Lwowską.

SilesiaMan_bike_route.jpg