17 czerwca 2016
24.06 Międzynarodowe Centrum Kongresowe- Konferencja w ramach projektu Miasta Idei
Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie Miasta Idei, który ma za zadanie wypracowanie najlepszych rekomendacji dla śląskich miast.

​MIASTA IDEI, 24.06.2016 (piątek)

Międzynarodowe Centrum Kongresowe ( wejście od strony Spodka)
PANEL EKSPERTÓW, godz. 12.30- 14.30Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie Miasta Idei, który ma za zadanie wypracowanie najlepszych rekomendacji dla śląskich miast. Czwarte spotkanie z cyklu MIASTA IDEI odbędzie się w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (wejście od strony Spodka) w dniu 24.06.2016 roku 


Tego dnia przeprowadzone zostaną zamknięte warsztaty, po których odbędzie się panel ekspertów.


PANEL DYSKUSYJNY – DEBATA EKSPERTÓW
godziny 12.30-14.00


Paneliści:

Marcin Krupa - prezydent Katowic

Małgorzata Mańka- Szulik - prezydent Zabrza, przewodnicząca GZM

prof. Adam Drobniak -  Katedra Badań Strategicznych i Regionalnych, Zakład Zarządzania Projektami Lokalnymi i Regionalnymi, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

prof. Tomasz Pietrzykowski - Wydział Prawa i Administracji, Katedra Teorii i Filozofii Prawa, Uniwersytet Śląski

Stanisław Piechula - burmistrz Mikołowa

Po warsztatach zaprezentowane zostaną wypracowane na nich rekomendacje. Od nich zacznie się dyskusja pt. „Jakie Katowice w metropolii, jaka metropolia z Katowicami?”

Czy Katowice powinny być jak miasto Londyn w strukturze Wielkiego Londynu, czyli centrum administracyjno-biznesowym oraz kulturalnym? Jakie wymierne korzyści mogą dać pozostałym miastom budowa metropolii? Jak walczyć z mitem dominacji Katowic kosztem sąsiadów? Jak na co dzień realizować zasadę partnerstwa w metropolii? 
Czym w pierwszej kolejności powinna zająć się metropolia zdaniem samorządowców oraz ekspertów? I wreszcie  na koniec jakie są największe zagrożenia dla powodzenia tego projektu?

O Miastach Idei można przeczytać na łamach „Gazety Wyborczej Katowice” oraz w serwisie katowice.wyborcza.pl. 

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym unikatowym projekcie!​