06 czerwca 2016
ArchiKids
19 czerwca w Katowicach – Nikiszowcu odbędzie się III edycja festiwalu dedykowanego najmłodszym miłośnikom architektury.

19 czerwca w Katowicach – Nikiszowcu odbędzie się III edycja festiwalu dedykowanego najmłodszym miłośnikom architektury ARCHIKIDS – EKO MIASTO.


ARCHIKIDS-EKO-MIASTO-2016-PLAKAT-ROBOCZY_AZ_003.jpeg

Podstawowym założeniem warsztatów ARCHIKIDS 2016 „Eko-Miasto" będzie budowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych. Cel osiągniemy poprzez budowę EKO MIASTA, bazując na surowcach wtórnych w części zgromadzonych przez same dzieci. Dzieci – uczestnicy warsztatów – razem z prowadzącymi projektantami oraz rodzicami będą współtworzyć nowoczesne Eko-Miasto. Każdy z osobna wylosuje jedno z przygotowanych przez organizatorów zadań. Dzieci będą tworzyły budowle, domy i struktury miasta oparte o nowoczesne typologie budowania, zasilane odnawialnymi źródłami energii. Wspólnymi siłami zbudujemy ekologiczne miejsce do życia, podnosząc świadomość ekologiczną najmłodszych.

Impreza jest nawiązaniem do cieszących się olbrzymim zainteresowaniem podobnych festiwali, mających na celu promowanie architektury i sztuki wśród dzieci. Głównym organizatorem imprezy jest fundacja Nowy Nikiszowiec, we współpracy z inicjatywą młodych śląskich pracowni architektonicznych: TTAT, MUS ARCHITECTS, PRO STO, BAAR oraz ATC, którym zależy na jak najwcześniejszym budowaniu świadomości estetycznej wśród najmłodszych. W jaki sposób zachęcić dzieci do nauki tak skomplikowanego i poważnego tematu, jakim jest architektura, jak nie przez zabawę! 

​Tym razem stawiamy na ekologię, a makieta będzie jeszcze większa, jeszcze bardziej różnorodna i jeszcze bardziej kolorowa! W tym celu do budowy zostaną wykorzystane wszelkie materiały odpadowe. 

Zachęcamy, do przynoszenia ze sobą niepotrzebnych kartonów, papierowych rolek, kolorowych zakrętek itp., które pomogą jeszcze bardziej urozmaicić makietę.

A dla osób, które tym razem dojadą do nas na rowerach, specjalna niespodzianka. 

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia i film z poprzedniej edycji dostępne są na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/events/496807303857202/ oraz na stronie internetowej: www.archikids.pl