26 kwietnia 2016
„Zagraj na Bukowej”. Rusza szósta edycja!
To szansa dla najmłodszych, by wziąć udział w treningach prowadzonych przez piłkarzy i trenerów GKS-u Katowice.
„Zagraj na Bukowej”. Rusza szósta edycja!

Już w tym tygodniu rusza akcja „Zagraj na Bukowej”. To szansa dla najmłodszych, by wziąć udział w treningach prowadzonych przez piłkarzy i trenerów GKS-u Katowice.

Projekt przygotowany przez GKS Katowice we współpracy z Akademią Piłkarską „Młoda GieKSa”, Domem Aniołów Stróżów, Stowarzyszeniem Kibiców GKS Katowice „SK1964” oraz Urzędem Miasta Katowice rozrasta się z roku na rok. –  „Zagraj na Bukowej” wpisało się w krajobraz piłkarskiego GKS-u jako projekt integrujący wszystkie środowiska skupione wokół klubu. Powstał w 2013 roku i stale się rozwija. Zaczynaliśmy od sześciu lokalizacji na terenie Katowic, teraz jest ich już dwadzieścia– opisuje wiceprezes GKS-u Marcin Janicki.

Od 27 kwietnia w każdą środę o godz. 18 treningi dla najmłodszych będą odbywać się w dzielnicach Brynów, Centrum, Giszowiec, Murcki, os. Paderewskiego, Wełnowiec, Załęże, Zawodzie oraz w Mysłowicach (Wesoła i Skotnica).

Od 28 kwietnia w każdy czwartek o godz. 18 zajęcia będą odbywać się w dzielnicach: Bogucice, Dąbrówka Mała, Piotrowice, os. Tysiąclecia, os. Witosa, Koszutka, Ligota oraz w Jaworznie i Mysłowicach (Janów i Piosek).

Wielki Finał akcji odbędzie się 4 czerwca, oczywiście na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej 1, przy okazji meczu ligowego GKS-u Katowice z Wisłą Płock.

W tym roku sponsorem głównym akcji została firma Węglo Smyk. – Z roku na rok „Zagraj na Bukowej” przybiera coraz większą skalę i siłę. Sam trenowałem w GKS-ie Katowice i uczestniczyłem w życiu klubu z Bukowej. Jako firma działająca na rynku dystrybucji węgla chcemy wspierać ten projekt – podkreśla prezes firmy Michał Smyka.

Patronat nad VI edycją „Zagraj na Bukowej” objęli: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, a także Polski Związek Piłki Nożnej.

Szczegółowe informacje na temat treningów można znaleźć na stronie zagrajnabukowej.pl.

Spot promujący akcję „Zagraj na Bukowej” -> https://youtu.be/N1yLEw2fREQ