15 kwietnia 2016
Szachowy Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
Czwarta edycja odbędzie się w dniach 7-8 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym
fb-pol-hun-2016.jpgW dniach 7-8.05.2016 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym po raz czwarty odbędzie się Szachowy Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Impreza organizowana jest przez Polski Związek Szachowy, Śląski Związek Szachowy z aktywnym udziałem katowickich klubów szachowych:
HETMAN Katowice
UKS Pałac Młodzieży Katowice
UKS 21 Podlesie
Miasto Miszkolc oraz Miasto Katowice. Patronat nad tą największą na Śląsku imprezą szachową objęli​Prezydenta Miasta Katowice Marcin Krupa oraz Prezydent Miasta Miszkolc Ákos Kriza. W turnieju zapowiedziało swój udział wielu międzynarodowych mistrzów, nie tylko z Polski i Węgier, ale także z innych europejskich krajów. Watro przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji tych zawodów uczestniczyło blisko 1000 osób. Turniej jest ogólnodostępny dla wszystkich sympatyków królewskiej gry, bez względu na wiek. Ze względów organizacyjnych najlepiej zapisać się do udziały w nim do 1.05.2016. Szczegóły na http://chesscup.pl/pl/  Zapraszamy!

Także w dniach 3-6 maja w Hotelu Diament w Katowicach odbywa się mecz szachowy pomiędzy reprezentacjami seniorów Polski oraz Węgier. W obydwu drużynach występują najlepsi arcymistrzowie, członkowie kadry narodowej, szykujący formę przed najważniejszym turniejem sezonu, Olimpiadą Szachową w Baku (Azerbejdżan).

To wydarzenie ma miejsce tuż przed międzynarodowym turniejem Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, który odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 7-8 maja. Impreza przyciągnęła zainteresowanie ponad sześciuset zawodników, w tym aż 21 arcymistrzów! To najsilniejszy i najliczniejszy turniej szachów szybkich w Polsce w 2016 r.

Europejska Unia Szachowa (ECU) na posiedzeniu we Lwowie, 2 marca 2016 r. przyznała Katowicom największą imprezę mistrzowską roku 2017. W grudniu w katowickim Spodku zagra około 1000 zawodników z kilkudziesięciu państw świata. Będzie to najliczniejsza impreza mistrzowska tego roku na świecie i jedna z najsilniej osbadzonych, spodziewany jest ponad 100 arcymistrzów!

Turniej Przyjaźni 2016.doc