21 marca 2016
MCK znów nagrodzone
MCK zostało ogłoszone najlepszym obiektem kongresowym w Polsce.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe zostało ogłoszone najlepszym obiektem kongresowym w Polsce.


MCK nagrodzone w prestiżowym konkursie branży eventowej „Meeting Planner Power Awards”. Nagroda została przyznana w kategorii Kongres Venue. W finale konkursu katowicki obiekt wyprzedził warszawskie Expo XXI i krakowski Hilton Garden Inn Kraków Airport. Nagrody MP Power Awards trafiają do podmiotów z największą siłą przebicia w branży. O nagrodach w konkursie decyduje jury złożone ze znanych ekspertów i praktyków przemysłu spotkań. Jury konkursu, wybierając nominacje, a następnie zwycięzcę w każdej kategorii, oceniało możliwości obiektu pod kątem realizacji określonego typu wydarzeń, jego atrakcyjność, rozwiązania dedykowane branży spotkań, politykę współpracy z branżą spotkań czy innowacyjność. W tym roku elementem, który miał za zadanie pomóc jurorom w podjęciu decyzji o zwycięskim obiekcie, był branżowy audyt. W ramach badania została przeprowadzona analiza procesu sprzedażowego oraz procesu odpowiedzi na zapytania organizatorów spotkań. Analizowano również funkcjonalność strony internetowej obiektów oraz ich dostępność w sieci pod kątem oczekiwań organizatorów wydarzeń.

- Wyróżnienie Międzynarodowego Centrum Kongresowego na tle tak silnej konkurencji to dla nas ważne wydarzenie. Pokazuje także, że dynamizowanie „przemysłu spotkań" w Katowicach przynosi wymierne efekty. Choć MCK jest bardzo młody, bo został otworzony w marcu zeszłego roku przy okazji Intel Extreme Masters, to do końca grudnia był gospodarzem blisko 340 spotkań konferencyjnych i wydarzeń biznesowych, w których wzięło udział prawie 320 tys. uczestników – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

MP Power Awards jest konkursem poświęconym branży eventowej, poszukującym najlepszych realizacji i praktyk we wszystkich jej sektorach. Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych eventów i projektów związanych z event marketingiem, wskazanie miejsc ze szczególnym potencjałem eventowym oraz wyróżnienie osobistości i ekspertów branży.

Zadaniem MP Power Awards poprzez wyróżnienie najlepszych projektów i pokazanie ich efektów jest promocja profesjonalizmu branży eventowej oraz budowanie świadomości wartości narzędzi z jej zakresu. Długofalowo celem konkursu jest także podnoszenie standardów pracy i realizacji projektów na każdym etapie ich powstawania oraz współpracy pomiędzy zaangażowanymi podmiotami. Założeniem organizatorów MP Power Awards jest także integracja branży oraz budowanie platformy komunikacji pomiędzy tworzącymi ją sektorami.

Katowice zwyciężyły też w kategorii: Kongres; laureatem został bowiem odbywający się w katowickim Centrum Kongresowym III Kongres Polskiej Edukacji.


wb odbiera nagrodę.jpg

Finałowa gala MP Power Night odbyła się 18 marca 2016 w Teatrze Palladium w Warszawie. W imieniu Prezydenta Miasta Katowice nagrodę dla MCK odebrał Wiceprezydent Waldemar Bojarun.