22 października 2015
Śląskie Targi Książki
6-8 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Blisko 140 wystawców, spotkania autorskie, konferencje, wydarzenia artystyczno-literackie.

​Wszystko dla czytelników - zapraszamy do Katowic

Premierowe Śląskie Targi Książki odbędą się w dniach 6-8 listopada 2015 roku. Zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w nowo powstałej Strefie Kultury obok Spodka. Na czytelników czeka oferta wydawnicza blisko 140 wystawców wzbogacona spotkaniami autorskimi, konferencjami czy wydarzeniami artystyczno-literackimi dla odbiorców w każdym wieku. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Miastem Współgospodarzem nowej imprezy rynku wydawniczego są Katowice. Organizacją Targów zajmą się spółki Targi Książki (partner merytoryczny) i Murator EXPO (organizator wykonawczy).

Zbliżające się Targi w Katowicach to dobra okazja do zakupu nowości i bestsellerów w atrakcyjnych cenach. W targach udział wezmą m.in. wydawnictwa: Agora, Akapit Press, Arkady, Albatros, Bellona, Czarna Owca, Helion, Rebis, Świat Książki, Zakamarki, Dwie Siostry, Egmont, Ene Due Rabe, Ezop, Firma Księgarska Olesiejuk, Nasza Księgarnia, Muchomor, Świat Książki, Znak czy największy śląski wydawca - Sonia Draga.

Czytelnicy spotkają się z wieloma znanymi i lubianymi autorami, będą wśród nich: Jerzy Bralczyk, Marek Krajewski, Michał Ogórek, Marek Przybylik, Mariusz Szczygieł, Małgorzata Szejnert i Szczepan Twardoch. Dzięki współpracy z Biblioteką Śląską Targi odwiedzą nominowani do Śląskiego Wawrzynu Literackiego 2014: Dariusz Foks, Zbigniew Kruszyński, Wit Szostak i Ewa Winnicka. Swój udział w Targach zapowiedzieli też autorzy związani ze Śląskiem: Mieczysław „Hajer" Bieniek, Marta Fox, Marta Obuch i Dariusz Rekosz.

Śląskie Targi Książki od pierwszej edycji oferują wiele wydarzeń towarzyszących branży i szerokiej publiczności. Dla wydawców i profesjonalistów związanych z rynkiem książki będą okazją do promocji aktualnej oferty wydawniczej, także do udziału w seminariach i konferencjach. Odbędą się: I Ogólnopolska Konferencja Księgarstwa „Księgarz zawód zagrożony?" z inicjatywy Polskiej Izby Książki, konferencja dla specjalistów z branży poligraficznej, organizowany przez Bibliotekę Śląską panel dyskusyjny krytyków
i badaczy – o kondycji polskiej literatury współczesnej, czy firmowana przez ZAIKS konferencja o prawie autorskim. Atrakcją dla czytelników będzie Konferencja „Moda na czytanie", organizowana na Śląskich Targach Książki przez Fundację Dress for Success. Młodzież szkolna zobaczy pokaz fabularyzowanego dokumentu „Życie na krawędzi Henryk Sławik – József Antall senior" o bohaterskich czynach Polaka śląskiego pochodzenia w czasie II wojny światowej. Licealiści wezmą udział w zajęciach przygotowanych przez wykładowców Zakładu Teorii Literatury Uniwersytetu Śląskiego. Dla młodszych czytelników, we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach i Biblioteką Miejską w Katowicach, przygotowaliśmy warsztaty literackie oraz wiele innych atrakcji.

Więcej na stronie slaskczyta.pl

STK_do_internetu.jpg