13 stycznia 2014
Konkurs Matematyczny dla klas szóstych
Kto lekceważy osiągnięcia matematyki przynosi szkodę całej nauce, ponieważ ten, kto nie zna matematyki, nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata.
„Kto lekceważy osiągnięcia matematyki przynosi szkodę całej nauce, ponieważ ten, kto nie zna matematyki, nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata.” (Roger Bacon)

Pod takim hasłem odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas szóstych w Zespole Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach. Jego celem było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów i popularyzowanie matematyki, a także wykrywanie uzdolnień matematycznych.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów katowickich klas VI wszystkich szkół podstawowych.
Konkurs polegał na rozwiązaniu 15 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz jednego zadania otwartego wykorzystującego znajomość rozwiązywania zadań za pomocą równań. Podczas konkursu uczniowie nie mogli korzystać z kalkulatorów, książek, notatek itp.

Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest Renata Mrozik – nauczyciel matematyki z Zespołu Szkół nr 7 w Katowicach oraz Urszula Pietras – nauczyciel matematyki, fizyki i chemii.

Najlepsi uczniowie otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i specjalne wyróżnienia podczas Dni Otwartych Szkoły.

Konkurs zorganizowany został w związku ze zbliżającym się Dniem Liczby Pi, obchodzonym 14 marca.

y.JPG