08 lutego 2018
Jak walczyć z hejtem? Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu 2018
Połowa młodych Polaków przyznaje się do używania mowy nienawiści

​Połowa młodych Polaków przyznaje się do używania mowy nienawiści wobec gejów, Romów, imigrantów czy muzułmanów! „Hate speech”, hejt, mowa nienawiści to tegoroczny temat obchodzonego 11 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu.

Organizowany od 2004 roku Dzień Bezpiecznego Internetu służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Ma zaznajamiać rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa w sieci oraz promować pozytywne wykorzystywanie Internetu.

Obraźliwe i wulgarne komentarze w sieci to codzienność internautów. Do niedawna mowa nienawiści była domeną internetowych trolli ukrywających się za anonimowymi avatarami. Obecnie coraz więcej osób nie boi się obrażać innych nawet pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nienawistne i obrażające komentarze wylewają się niemal ze wszystkich zakamarków internetu. Coraz częściej oliwy do ognia dolewają również dziennikarze, którzy w poszukiwaniu wyświetleń, uciekają się do odwołań rasowych czy podsycania negatywnych emocji.

Więcej na ngo.pl

Źródło: ngo.pl


​​​​