05 października 2017
Fundacja Tesco zaprasza do udziału w głosowaniu na projekty 3 katowickich organizacji pozarządowych
Program Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalne organizacje oraz mieszkańców, którzy chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności.

Program Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalne organizacje oraz mieszkańców, którzy chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności.

Do udziału w tym etapie zakwalifikowały się następujące projekty:

1. Arka Noego – „Naukowy zawrót głowy"

2.Stowarzyszenie Rowerowe Katowice – „Szkoły na rowery"

3. Fundacja podaruj nadzieję – „Łącząc pokolenia – wspieranie lokalnej aktywności mieszkańców Katowic"

Naukowy zawrót głowy

Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa "ARKA NOEGO" to coś więcej niż szkoła. Jest ona miejscem niezwykłym, skupiającym wyjątkowych uczniów, którym chcemy umożliwić wszechstronny rozwój. NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY pozwoli nam wkroczyć do świata nauk ścisłych i wiedzy, która stereotypowo jest przypisywana osobom zdolnym, a nie niepełnosprawnym intelektualnie. Planujemy warsztaty naukowe dla naszych uczniów oraz zaproszonych gości z przedszkoli i pobliskiej szkoły. 

Szkoły na rowery

Z roku na rok pogarsza się stan sprawności fizycznej dzieci i młodzieży. W wolnym czasie młodzi coraz rzadziej decydują się na aktywność fizyczną, dlatego ważne jest, aby wykorzystać każdą okazję, która pozwoli na poprawę tej sytuacji. Droga do szkoły przebyta rowerem to wspaniała okazja, aby dziecko przynajmniej dwa razy dziennie, przed rozpoczęciem zajęć szkolnych i po ich zakończeniu miało motywację do ruchu, a najlepszym sposobem na to będzie zorganizowanie konkursu.

Łącząc pokolenia – wspieranie lokalnej aktywności mieszkańców Katowic

Celem projektu jest rozwój aktywności społecznej osób starszych oraz dzieci w wieku 10-15 lat. Pragniemy stworzyć i poprawić warunki umożliwiające aktywną integrację wewnątrz i międzypokoleniową oraz podkreślić potencjał i zasoby tkwiące w różnorodności pokoleń. W wyniku realizacji projektu nastąpi integracja lokalnej społeczności. 


Więcej o programie, sposób głosowania: https://pomagamy.tesco.pl/about

​​​​