28 września 2017
Gorąca jesień w Teatrze Żelaznym!
Stowarzyszenie Teatr Żelazny zaprasza na jesienne spektakle

Gorąca jesień w Teatrze Żelaznym!


JABŁKO reż. Artur Barciś

30.09 19:00

19.10 18:00

28.10 19:00 

29.10.19:00

 jablko.jpg

Spektakl w reżyserii Artura Barcisia, współczesna opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych. Utrata pracy, brak porozumienia z żoną i pragnienie nowego pcha protagonistę dramatu w ramiona młodej studentki medycyny. 

O ironio, tej samej, która będzie pomagała wyjść z ciężkiej choroby żonie bohatera. On także nie opuści jej w potrzebie.  Miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, pokusa, zdrada, namiętność, potrzeba bliskości, poczucie  obowiązku i miłość bez zobowiązań, kryzys w związku, życie jako sztuka wyboru to tematy wokół których krąży dramat V. Thiessena.

Reżyseria: Artur Barciś

Obsada: Marta Marzęcka-Wiśniewska, Karolina Sawka, Piotr Wiśniewski

 

PAPAPETÓWKA

29.09 19:00

14.10 19:00

26.11 19:00

parapetowka.jpg

  


Spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”.

Bohaterami są Anna: katoliczka, zacięta „moherówa”, Paweł: „typowy gej”, którzy pałają do siebie ideologiczną nienawiścią.

Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.

Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać.

 

Reżyseria: Ewa Błachnio 

Występują: Ewa Błachnio, Marta Marzęcka, Jacek L. Zawada, Piotr Wiśniewski


JEŚLI POLSKA NIE ZGINĘŁA, MY JĄ DOBIJEMY humorystyczne widowisko muzyczne

20.10 19:00

11.11 19:00

jeszcze Polska.jpg

Obowiązkowa pozycja dla fanów „Dnia Świra”.

Zbiór zabawnych i prześmiewczych wierszy  Marka Koterskiego staje się kanwą humorystycznego spektaklu muzycznego (koncertu?) w wykonaniu utalentowanych aktorów młodego pokolenia.

Marka Koterskiego rekomendować nie trzeba. Znakomity reżyser, Gombrowicz polskiej kinematografii, bezlitośnie obnaża w swych obrazach narodowe przywary, błyskotliwie punktuje słabości odmalowując portrety rodaków z okresu głębokiego PRL-u, wczesnego kapitalizmu czy współczesne.

Czy para 30-latków śpiewając zabawne i okrutne  teksty autorstwa bystrego obserwatora rzeczywistości poświęcone miłości, samotności, rozczarowaniu, konsumpcjonizmowi czy zagadnieniu jednostki wobec narodu, zostawi nas bez nadziei?

Czy opowiedziana historia poza tym, że na wskroś aktualna, okaże się także uniwersalna? 

Teksty piosenek: Marek Koterski

Muzyka: Marta Skóra

Występują: Marta Marzęcka - Wiśniewska, Piotr Wiśniewski


SHIRLEY VALENTINE Kultowa komedia!

18.10 18:00

21.10 17:00

16.11 19:00

shirley.jpg

Spektakl w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach.

Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Po dłuższej chwili zastanowienia, postanawia wbrew woli męża spełnić swoje marzenie.

Spektakl w wykonaniu genialnej aktorki, z wykorzystaniem dopieszczonej scenografii - perfekcyjne odwzorowanie angielskiej kuchni oraz... greckiej plaży i autentyczny zapach sadzonego z kartoflami gwarantują wspaniałą zabawę.

Występuje Małgorzata Gadecka 

 

CIAŁO OBCE spektakl dla dorosłych

7.10 19:00

10.11 19:00

ciało obce.jpg

 

Spektakl na podstawie skandalizującej powieści Rafała Ziemkiewicza.

W dwa lata po rozwodzie nasz bohater wciąż w myślach rozmawia ze swoją żoną Magdą. Nieudane małżeństwo skończyło się, gdy wyznał, że zdradzał ją z wieloma kobietami, choć… wcale nie czuł się z tym dobrze. Opowieść o człowieku, który chcąc ratować szczęście rodzinne, wpadł w wir niekończących się zdrad małżeńskich.

 

Reżyseria: Grzegorz Sobota

Występuje: Piotr WiśniewskiRezerwacje: 

577 380 377

lub na www.teatrzelazny.pl 

Budynek dworca PKP Katowice Piotrowice

ul. Armii Krajowej 40


​​​​