07 września 2017
Piękny dzień na sprzątanie Alp
17 września Stowarzyszenie Wolnej Herbaty zaprasza wszystkich do wspólnego sprzątania katowickich Alp.

17 września nadejdzie piękny dzień na posprzątanie katowickich Alp. 

Stowarzyszenie Wolnej Herbaty pragnie razem z mieszkańcami miasta i okolic posprzątać teren wokół hałdy na Wełnowcu, oraz przyczynić się do popularyzacji tych urokliwych zielonych okolic. Po sprzątaniu odbędzie się piknik i grill dla uczestników akcji.

Organizator akcji — Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, jest organizacją działającą na rzecz ochrony środowiska, promocji ekologii i integracji społecznej. Do tej pory zorganizowało między innymi sprzątanie Stargańca (jeziora pomiędzy Katowicami a Mikołowem), oraz ogólnopolską akcję #codziennie5 zachęcającą do lokalnej odpowiedzialności.

Hałda Wełnowiecka jest położona tuż za Parkiem Wełnowieckim. Malowniczy teren hałdy i okolic otoczony jest niewielkimi pagórkami, porośniętymi drzewami, z wychylającymi się gdzieniegdzie głazami. Popularne miejsce spacerów dla mieszkańców okolic, zwłaszcza tych posiadających psy. Z terenu hałdy rozpościera się piękny widok na okolicę, a w słoneczne dni można dojrzeć nawet tatry.

Główni partnerzy akcji to Urząd Miasta Katowice, radny miasta Katowice Adam Skowron, Stowarzyszenie Instytut Regionalny z Katowic, ROD Dalia oraz I Szczep Harcerski ZHP im. Obrońców Katowic. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, bez którego wydarzenie nie byłoby możliwe.

Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/496047170731748/
Kontakt: wolnejherbaty@gmail.com

 

Z poszanowaniem,
Danuta Chodakowska
Stowarzyszenie Wolnej Herbaty

Sprzatanie Alp.jpg


​​​​