02 sierpnia 2017
Projekt „Uwolnij swój potencjał – uruchom przestrzeń. Unlock your potential – activate space”
Weź udział w 5-dniowym bezpłatnym wyjaździe zagranicznym do Chorwacji lub Szkocji, w trakcie których eksperci z instytucji przyjmujących zaprezentują ciekawe rozwiązania i dobre praktyki w zakresie ożywienia przestrzeni publicznych

​Szanowni Państwo,


Uprzejmie informujemy o możliwości bezpłatnego udziału w projekcie pn. „Uwolnij swój potencjał – uruchom przestrzeń. Unlock your potential – activate space” realizowanego przez Fundację British Council i Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska, M. Widuch w partnerstwie zagranicznym. 


Projekt ten ma na celu poprawę efektywności zarządzania przestrzeniami publicznymi o kluczowym znaczeniu lokalnym poprzez wzmocnienie kompetencji przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych oraz organizacji pracodawców w obszarze rewitalizacji społecznej, planowania przestrzennego i mieszkalnictwa oraz rozwoju przedsiębiorczości, w oparciu o skuteczne rozwiązania zagraniczne.

Projekt skierowany jest do przedstawicieli 3 sektorów, zajmujących się tworzeniem i wdrażaniem polityk publicznych, pochodzących z poniższych rodzajów instytucji:

  1. jednostki samorządu terytorialnego lub ich jednostki organizacyjne lub komunalne osoby prawne (w tym pracownicy urzędów miast i gmin zajmujący się polityką miejską, kreowaniem i ożywianiem przestrzeni, programami rewitalizacji i rozwoju; instytucji zajmujących się animacją społeczności i przestrzeni lokalnych, podejmujące działania nastawione na rewitalizację społeczną i in.)
  2. organizacje pozarządowe (w tym ruchy miejskie, reprezentujące interesy mieszkańców, instytucje zajmujące się zmianami przestrzennymi czy wdrażającymi rozwiązania zapewniające rozwój społeczny, gospodarczy i przestrzenny; organizacje zajmujące się animacją lokalnych społeczności, pod względem społecznym, kulturowym, gospodarczym itp.)
  3. organizacje pracodawców/związków zawodowych (osoby zajmujące się kreacją przestrzeni lub takie, w których interesie leży wzrost atrakcyjności przestrzeni publicznych i aktywności społeczności lokalnych)


W ramach projektu zorganizowane będą 5-dniowe bezpłatne wyjazdy zagraniczne do Chorwacji i Szkocji, w trakcie których eksperci z instytucji przyjmujących zaprezentują ciekawe rozwiązania i dobre praktyki w zakresie ożywienia przestrzeni publicznych.
Ważne informacje:

a)    Rekrutacja w ramach pierwszego naboru do projektu trwa do 18 sierpnia 2017 r. (piątek)

b)    Udział w projekcie nie wiąże się z żadnymi kosztami ze strony miasta (konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków wyjazdu – szczegóły na ulotce informacyjnej)


Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne pod adresem:

http://www.cds.krakow.pl/unlock_your_potential_activate_space_uruchom_przestrzen_uwolnij_swoj_potencjal_,586.html


W przypadku zainteresowania udziałem w projekcie prosimy o kontakt z organizatorami;

p. Paulina Chruszczyk

e-mail: rekrutacja@cds.krakow.pl

tel.: 12 623 77 40 wew. 30

opis partnerów zagranicznych_prj. uruchom przestrzeń.pdf

ulotka_prj.uruchom przestrzeń.pdf

​​​​