27 lipca 2017
HackSilesia #3 for better communities!
Zapraszamy Was do współpracy przy kolejnej edycji HackSilesia - w 24-godzinnym maratonie programowania, podczas którego uczestnicy tworzą aplikacje, strony internetowe i inne technologiczne rozwiązania.


Zapraszamy Was do współpracy przy kolejnej edycji HackSilesia - w 24-godzinnym maratonie programowania, podczas którego uczestnicy tworzą aplikacje, strony internetowe i inne technologiczne rozwiązania.

Tegoroczna edycja skupia się wokół hasła For better communities, czyli dla lepszych społeczności. Projekty, które stworzą uczestnicy, będą miały na celu rozwiązać dany problem społeczny. Mogą też być kierowane do lokalnych społeczności lub grup zainteresowań. Chcemy by odpowiadały na problemy, z jakimi borykają się organizacje pozarządowe oraz fundacje - takie jak Wasza.

Zeszłoroczna HackSilesia skupiła 50 specjalistów: projektantów i programistów. Zaowocowała 12 projektami, wśród których znalazły się m.in.:

- aplikacja wspierająca uczenie się technik oddychania,

- cyfrowy przewodnik po mieście,

- strona internetowa alarmująca o przekroczonych normach smogowych,

- aplikacja na telefon zbierająca informacje o trasach, którymi poruszają się rowerzyści.

Niektóre z nich były rozwijane po hackatonie w ramach Koduj Dla Polski.

Relację o poprzedniej edycji HackSilesii przygotowała TVP Katowice: http://katowice.tvp.pl/24105745/programisci-w-sluzbie-spoleczenstwu

Jak wygląda współpraca z nami?

1. Podczas otwarcia wydarzenia, przedstawiciele zaproszonych organizacji prezentują dany problem. Taka prezentacja trwa 3 do 5 minut.

2. Następnie uczestnicy łączą się w zespoły i wybierają problem, nad którym chcą pracować.

3. Możecie współpracować z zespołem przez cały czas trwania maratonu.

4. Wydarzenie jest okazją dla uczestników, żeby uczyć się, rozwijać, integrować, ale też dobrze bawić, dlatego ważne, aby pozostawić im swobodę twórczą - to w końcu hackathon, a nie kolejne zlecenie.

5.  Wszystkie stworzone rozwiązania zostaną udostępnione na wolnej licencji, więc będzie można z nich skorzystać po zakończeniu hackathonu.

 

Bylibyśmy zaszczyceni, gdybyście chcieli poświęcić swój czas i spędzić go z nami. Jeśli jesteście zainteresowani, napiszcie do nas na kontakt@hacksilesia.pl

 Po więcej informacji kliknij tutaj


​​​​