13 lipca 2017
Konkurs „Dzielnica się rymuje”
Stowarzyszenie MOST, zaprasza wszystkie osoby związane z aktywnością miejską w państwa otoczeniu do udziału i rozpropagowania informacji o konkursie który będzie trwał do 2017-08-31.

Stowarzyszenie MOST, zaprasza wszystkie osoby związane z aktywnością miejską w państwa otoczeniu do udziału i rozpropagowania informacji o konkursie „Dzielnica się rymuje”, który będzie trwał do 2017-08-31.


Tematem konkursu jest przygotowanie krótkiego, dowcipnego utworu lirycznego dotyczącego jednej z 22 oficjalnych dzielnic Katowic

Chcemy aby ułożony wiersz miał format czterech ośmiosylabowych wersów o układzie rymów – abab [tzw. moskalik], których jako pierwsza używać zaczęła Wisława Szymborska  [https://pl.wikipedia.org/wiki/Moskalik_(wiersz)] – mają one w dwóch pierwszych wersach sformułowanie: „Kto powiedział, że…” [lub podobne], i opinię na temat krainy geograficznej – w naszym przypadku dzielnicy Katowic.

DZIELNICE_LOGO_1200x1200px.png
Przykład takiej rymowanek to:

Kto powiedział że na Dębie

nie nauczy nikt moresu

temu zaraz dam po gębie

Pod stadionem GieKaeSu

dzielnice_reklama_v01.png
W przewidujemy upominki dla wyróżnionych prac, ponadto znajdą się one w formie plakatu reklamującego dzielnice Katowic wydanym we wrześniu 2017. Pełen regulamin i karta jest dostępna na stronie: www.facebook.com/rady.dzielnic/  osobą do kontaktu jest Krzysztof Hołyński e-mail krzysiek@mostkatowice.pl tel 664143788, lub Maciej Psych Smykowski maciej.smykowski@gmail.com 603327917.

konkurs_regulamin_zgloszenie_v11.pdf

​​​​