29 czerwca 2017
Fundacja z Pasją zaprasza na spacer historyczny po Giszowcu
Giszowiec - w ogrodzie Radcy Uthemanna 10 lipca, godz. 18.00

​10 lipca o 18:00, odbędzię się ostatni spacer historyczny. Tym razem w podróż po Giszowcu zabierze nas Krzysztof Smętkiewicz.
Spacerowicze poznają historię powstania Giszowca – jak doszło do budowy i skąd wziął się pomysł na właśnie taki jego kształt. K. Smętkiewicz opowie o tytułowej postaci – Antonie Uthemannie i architektach Emilu i Georgu Zillmannach; o tym, jak wyglądało życie mieszkańców Giszowca przed stu laty – w tym celu spacer odbędzie się kilkoma uliczkami z zachowaną dawną zabudową, z wejściem do Izby Śląskiej, gdzie odtworzono tradycyjne wyposażenie górniczego mieszkania. Spacerowicze „odkryją” też, co (i kto) łączy Giszowiec z Vincentem van Goghiem i co robili tu Amerykanie.


Krzysztof Smętkiewicz – urodził się 37 lat temu, a od siedmiu zajmuje się zawodowo oprowadzaniem wycieczek po Katowicach i województwie śląskim. Absolwent geografii na Uniwersytecie Śląskim, pasjonat podróży, wszystkiego co wiąże się z górami, a także historii regionu. Sam o sobie mówi, że jego przewodnickim konikiem jest architektura modernistyczna lat 20. i 30. oraz przemiany, jakim podlegało miasto w biegu swojej historii.

Więcej informacji na http://fundacjazpasja.pl/spacer-historyczny-giszowiec-w-ogrodzie-radcy-uthemanna/


​​​​