04 marca 2013
Wernisaż wystawy Wielki Terror
Wernisaż wystawy "Wielki Terror" w czwartek 7 marca w Galerii Miasta Ogrodów (dawna galeria Czas) przy ul. Stanisława 4 o godz. 18. Wstęp wolny.

​60 lat po tym, jak Katowice przemianowano na Stalinogród, fotoreporter Tomasz Kizny pokazuje w Galerii Miasta Ogrodów wstrząsający projekt o stalinowskim terrorze.
 
Jeden z najlepszych polskich fotoreporterów wraca do najważniejszego dla siebie tematu – zbrodni komunizmu. Tomasz Kizny projektem „Wielki Terror” mierzy się z wydarzeniami z lat 30. XX wieku – apogeum stalinowskiego terroru w Związku Radzieckim.

"Wielki Terror" to trzy wstrząsające serie zdjęcie. Pierwsza dokumentuje odkryte w latach 90. XX wieku miejsca kaźni NKWD. W fotografiach Tomasza Kiznego kryje się porażajacy kontrast między ich pięknem, a tragiczną historią. Drugi cykl to portrety Rosjan, którzy podczas stalinowskiej czystki stracili najbliższych. Fotografik utrwalił także ich opowieści na filmie, które bedzie można obejrzeć na ekranach.

Trzecią, najbardziej przerażającą częścią, są portrety skazanych na śmierć, wykonane przez NKWD na chwilę przed egzekucją. Zgodnie z zamysłem Tomasza Kiznego zostaną wyświetlone na wielkim ekranie ustawionym na skrzyżowaniu ulic Mielęckiego z Mariacką.

Wernisaż wystawy "Wielki Terror" w czwartek 7 marca w Galerii Miasta Ogrodów (dawna galeria Czas) przy ul. Stanisława 4 o godz. 18. Wstęp wolny.

Zapraszamy