04 marca 2013
Wieczór z folklorem w Bogucicach
Wieczór z folklorem w Bogucicach

​9 marca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie” przy ul. Markiefki 44a odbędzie się koncert pt. „Wieczór z folklorem”. Na scenie zaprezentują się artyści kultywujący z wielkim powodzeniem regionalną tradycję i kulturę: Regionalny Zespół „Jasieniczanka” z Jasienicy k/Bielska – prezentujący region Śląska Cieszyńskiego, Ludowy Zespół Śpiewaczy „Zawodzianki” z MDK „Bogucice-Zawodzie” oraz wirtuoz akordeonu - Stanisław Wodnicki.
W ramach koncertu będzie można również zobaczyć folklor w mistrzowskim wykonaniu zespołu tanecznego „Radość” Towarzystwa Polaków w Doniecku na Ukrainie. Grupa działa 12 lat, prezentując wysoki poziom artystyczny, zdobywając wielokrotnie nagrody i wyróżnienia na różnych festiwalach ukraińskich i rosyjskich. Zespół zaprezentuje między innymi polskie i ukraińskie tańce ludowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników folkloru na ten niezwykły wieczór z folklorem, podczas którego artyści zaprezentują kulturę swojego regionu poprzez wspaniałe śpiewy i tańce odtworzone w pięknych, barwnych strojach.

9 marca, godz. 17:00,
MDK Bogucice-Zawodzie
Dział Bogucice, ul. Markiefki 44A
wstęp wolny