24 stycznia 2013
Echo lamusa w Bogucicach
MDK „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach serdecznie zaprasza na kolejne muzyczne wydarzenie – koncert z cyklu „Muzyka bez granic”.

​MDK „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach serdecznie zaprasza na kolejne muzyczne wydarzenie – koncert z cyklu „Muzyka bez granic”, który odbędzie się 27 stycznia o godz. 17.00 w dziale „Bogucice” ul. Markiefki 44 a. W ramach koncertu wystąpi duet „Echo Lamusa”, który tworzą Łukasz Piechota i Katarzyna Zaręba. Usłyszymy największe hity muzyki rozrywkowej lat 20., ale nie tylko! Słuchacze usłyszą bowiem kompozycje dużo młodsze, lecz – jak mawia Kasia i Łukasz – „postarzone”, czyli zagrane w stylistyce z tych lat.
Lata 20. i 30. to wspaniały czas polskiego kabaretu, dla którego pisali wówczas tak znakomici twórcy jak: Tuwim, Hemar, Gałczyński, natomiast muzykę tworzyli wybitni kompozytorzy, którzy zaznaczyli swój ślad w muzyce światowej. Słuchacze będą mieć możliwość wysłuchania niecodziennego koncertu połączonego z projekcją filmowo-fotograficzną nawiązującą do lat 20. i 30. oraz wypicia aromatycznej herbaty i kawy.
Przenieś się z nami w lata międzywojenne! Wstęp wolny!