05 września 2018
Nie daj się oszukać - bądź czujny podczas transakcji przy bankomatach
Skuteczna akcja Straży Miejskiej w Katowicach – ujęto podejrzanego o kradzież pieniędzy z bankomatu

Strażnicy miejscy złapali oszusta, który poprzez zainstalowanie listwy okradał klientów bankomatu przy ul. 3 Maja w Katowicach. Wypłacane pieniądze przyklejały się do listwy, a klient otrzymywał tylko potwierdzenie. – Do ujęcia sprawcy doszło dzięki spostrzegawczości strażników miejskich, którzy po zgłoszeniu sytuacji od razu przystąpili do działania w terenie. Sprawcę ujął strażnik przewodnik z psem, ale słowa uznania należą się także dla mieszkańców – mówi Mariusz Sumara, zastępca komendanta straży miejskiej.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Przy bankomacie na ul. 3 Maja zgromadziła się grupa osób, która próbowała wypłacić pieniądze. W trakcie prób zgłoszenia sytuacji poprzez infolinię banku, jedna z osób zauważyła dziwne zachowanie mężczyzny, który podszedł do bankomatu, a następnie szybko oddalił się w kierunku rynku. Dzięki czujności klienta, który zrobił zdjęcie oddalającego się mężczyzny szybko udało się ująć sprawcę, którego rozpoznał patrol na rynku.

- Podczas oględzin bankomatu stwierdziliśmy, że na okienku, z którego zwyczajowo wypłacane są pieniądze jest przyklejona dopasowana kolorystycznie listwa przypodłogowa z taśmą dwustronną, do której przyklejały się banknoty – dodaje komendant Sumara i dodaje aby zwracać szczególną uwagę na wszelkie nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem bankomatu.


Na zdjęciach przedstawiono jak zamontowana została listwa. Zachowajcie czujność!

IMG_6203.JPG

IMG_6201.JPG

IMG_6200.JPG