12 września 2018
Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy w Katowicach
Emocje po tegorocznym Tour de Pologne jeszcze nie opadły, a Katowice przygotowują się już do kolejnej kolarskiej imprezy. Tym razem będzie to Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy w Dolinie Trzech Stawów. Impreza odbędzie się 15 września.
Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe to jeden z najpopularniejszych cykli w Polsce. Organizowany jest on z myślą o wszystkich miłośnikach dwóch kółek. W zawodach może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i umiejętności. Starannie dobrane trasy o różnym stopniu trudności umożliwiają rywalizację zarówno doświadczonym jak i początkującym kolarzom. W Katowicach przygotowane będą cztery dystanse: Parada Rodzinna (ok. 10 km), Mini (ok. 30 km), Medio (ok. 60 km), Grand Fondo oraz Grand Fondo MTB Open (ok. 90 km). Parada Rodzinna to rekreacyjny przejazd uczestników bez pomiaru czasu, natomiast na pozostałych dystansach załoga sędziowska zadba o profesjonalny pomiar czasu. Uczestnicy Mini, Medio i Grand Fondo będą mogli skorzystać z bufetów na trasie, a po maratonie z posiłku regeneracyjnego.​ Zapisy internetowe na maraton już trwają, zgłosić można się także na miejscu zawodów dzień przed zawodami i w dniu zawodów. Cena pakietów startowych wynosi 60 zł (w dniu startu 70 zł – w Biurze Zawodów płatność tylko gotówką), za wyjątkiem Parady Rodzinnej – 10 zł. Start wyścigów zaplanowano na godz. 11:00.

Trasa katowickiego maratonu prowadzić będzie przez tereny Doliny Trzech Stawów i Lasów Murckowskich. Po starcie z ul. Trzech Stawów będzie następował dojazd do rundy. W zależności od wybranego dystansu, uczestnicy mają ją do pokonania 1, 2, 3-krotnie. Planowana trasa jest dość płaska, niezbyt trudna technicznie, ale z dużą liczbą zakrętów i zmian kierunku jazdy.  W związku z tym należy zachować szczególną ostrożność podczas pokonywania przejazdów kolejowych oraz przy przekraczaniu ul. 73. Pułku Piechoty, gdzie ruchem kierować będzie policja.

Po dekoracji zwycięzców maratonu zostaną również nagrodzeni uczestnicy Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Katowice w ramach imprezy rowerowej Kato Bike Festival. Puchary otrzymają zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategoriach kobiety i mężczyźni.

Imprezą towarzyszącą maratonowi będzie „Piknik rodzinny +4łapy”. Na uczestników czeka tam masa atrakcji, wyjątkowa strefa handmade, pokazy i szkolenia, strefa aktywności, wystawców oraz wyjątkowa 4.Gra Miejska z Psem. Udział w pikniku oraz wszystkich atrakcjach jest bezpłatny, za wyjątkiem gry miejskiej (opłata 20 zł, rejestracja https://bit.ly/2NaiLCr).