25 stycznia 2018
Akcja „Zima w mieście” 2018.
​Choć zimę w tym roku cechuje typowo angielski, wręcz szary koloryt, katowickie instytucje przygotowały bogatą ofertę w ramach akcji „Zima w mieście”.

​Choć zimę w tym roku cechuje typowo angielski, wręcz szary koloryt, katowickie instytucje przygotowały bogatą ofertę w ramach akcji „Zima w mieście”. Dlatego tegoroczne ferie dla dzieci i młodzieży niekorzystających z atrakcji górskich kurortów wcale nie muszą być nudne.

Miasto zaoferuje liczne warsztaty, gry i zajęcia integracyjne o charakterze sportowym, kulturalnym i edukacyjnym. Akcja „Zima w mieście” wystartuje już w poniedziałek, 29 stycznia i potrwa do 11 lutego. Większość zajęć organizowanych przez biblioteki, miejskie domy kultury czy teatr jest bezpłatna. Tylko niewielka część zajęć wyjazdowych i biletowanych wiązać się może się z niewielkimi opłatami.


Szeroką ofertę dla uczniów przygotowały domy kultury. Przykładowo w MDK „Szopienice-Giszowiec” zostaną zorganizowane wycieczki do kina, w tym do Kinoteatru Rialto czy do Centrum Sztuki Filmowej „Kosmos”, a na lubiących gry czeka turniej gry w jengę i UNO, ping-pong czy rozwiązywanie zagadek
logicznych, krzyżówek, labiryntów i sudoku. W ramach akcji MDK „Bogucice-Zawodzie” zaprasza na warsztaty taneczne „W rytmie samby!” i wokalne „Z mikrofonem za pan brat”. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sztuki przez duże "S".


Miasto Ogrodów zaprasza m.in. na zajęcia muzyczne ze Zdzisławem Smucerowiczem. Podczas warsztatów uczestnicy poznają znane kompozycje o zimie z repertuaru muzyki klasycznej. Będą one punktem wyjścia do skomponowania własnych zimowych utworów. Końcowym efektem będzie autorska kompozycja „Symfonia płatków śniegu“.

Ponadto w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się różne rozgrywki, w takich popularnych dyscyplinach, jak tenis stołowy, siatkówka, piłka nożna. A także w mniej popularnych, w tym w gimnastyce artystycznej. Ciekawe propozycje do spędzenia ferii zimowych w mieście przygotowały również katowickie szkoły. Oprócz rozrywek sportowych czy rekreacyjno-turystycznych z myślą o najmłodszych zostały przygotowane liczne zajęcia plastyczne, taneczne czy wokalne. Wszyscy chętni będą mogli także podszlifować swoje umiejętności językowe czy nauczyć się obsługi programów komputerowych. Część szkół przygotowała również liczne wycieczki, w tym wyjazdy do kina, teatru oraz czy parku trampolin.

Program

Ferie_Miasto_Ogrodów.pdf

Ferie_Mosir.pdf

akcja zima 2018 Miejskie Instytucje Kultury.pdf

Zima_w_mieście_2018_szkoły.pdf