20 czerwca 2017
Polski Dzień w Ogrodach- Praga
W sobotę 10 czerwca 2017 w ogrodach pałacu Fürstenberów w Pradze - Mala Strana odbył się Polski Dzień w Ogrodach.

​Niedostępne zazwyczaj ogrody Ambasady RP w Pradze zamieniły się w idealne miejsce na spędzenie „polskiego pikniku z muzyką“. Na przybyłych gości czekały prezentacje polskich regionów przygranicznych, bajkowy teatr w wykonaniu wrocławskiego Bajkobusa, workshopy dla dzieci, konkursy z nagrodami, stoiska z tradycyjną polską kuchnią i napojami, a wieczorem cykl koncertów, w których wystąpiły takie gwiazdy jak romantyczny LESKI i energetyczni WOŁOSI. Pierwszy z tych zespołów jest dobrze znany publiczności festiwalu United Islands of Ostrava, gdzie spotkał się już kilkakrotnie z entuzjastycznym przyjęciem.

Dzień Polski odbył się z inicjatywy Instytutu Polskiego w Pradze we współpracy z Ambasadą RP w Pradze, która po raz pierwszy od wielu lat otwiera swoje podwoje szerokiej publiczności.
Przedsięwzięcie wsparły: Urząd Miasta Stołecznego Pragi, Urzędy Miast Praga 1 i Praga 6, Instytut Adama Mickiewicza, UNIPETROL, Biuro Podróży ČEDOK, Województwo Dolnośląskie oraz miasta Katowice, Wrocław i Szczecin. 
Partnerami medialnymi byli  Radio 1 i Czeskie Radio Regina.