05 czerwca 2017
Wystawa Malarstwa w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach
​Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa "Kolory abstrakcji - dwie artystki z Francji" . Inauguracja odbędzie się w dniu 10 czerwca 2017 ( sobota) o godz. 18.30 w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach - przy ul. Różyckiego 14c (wjazd od strony Parku Koś

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa "Kolory abstrakcji - dwie artystki z Francji" . Inauguracja odbędzie się w dniu 10 czerwca 2017 ( sobota) o godz. 18.30 w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach - przy ul. Różyckiego 14c (wjazd od strony Parku Kościuszki).

Artystki, których prace można będzie obejrzeć to:

Danuta Bruyère jest członkiem Akademii Sztuki-Nauki i Literatury w Paryżu.

Otrzymała dwukrotnie w 2010 i 2013 roku odznaczenia i dyplomy za całość swojej działalności artystycznej. Jest autorką kreacji malarskich a jej wystawy we Francji i za granicą przyniosły jej wyróżnia i nagrody. Obrazy autorstwa Danuty Bruyère znajdują się w posiadaniu wielu prywatnych kolekcjonerów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Z początkiem 2008 roku zaczęła wystawiać swoje ostatnie kreacje wykonane techniką „akryl na winylu" podpisanie Dana Cristal (podpis i technika chroniona prawem autorskim w INPI we Francji). Obrazy te z wyglądu jakby lakowane, dzięki niezwykłej technice polegającej na zastąpieniu płótna winylem malowanym akrylem, posiadają nowoczesny design.

http://dana-cristal.com

Marie Claire Faucouit (pseudonim artystyczny: marie claire ge)

Po latach intensywnej pracy zawodowej, około 15 lat temu Marie Claire zaczęła poważnie rozwijać swoją pasję do malarstwa. Wciągu 5 lat uzupełniała swoje umiejętności na wielu kursach i szkoleniach artystycznych. Wykształcenie projektantki mody pozwoliło jej nabrać pewności w tym co robi i stać się zupełnie samodzielną i dojrzałą malarką. Jej podstawową techniką jest malowanie na płótnie olejami przy użyciu noża malarskiego. Używa również innych materiałów takich jak żywica, cement, gesso i inne.

http://www.marieclairege.com/ 

 

 

===========================================