15 maja 2017
74. TOUR DE POLOGNE – Z KRAKOWA DO BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ
74. TOUR DE POLOGNE – Z KRAKOWA DO BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ

To będzie tydzień niesamowitych sportowych emocji. Kolarze pokonają 1144 kilometry i przejadą przez ponad 500 miejscowości. Będą pagórki, czas dla sprinterów i wysokie góry. Słowem – wszystko co jest potrzebne do wielkiej kolarskiej rywalizacji.

Tour de Pologe to ściganie na rowerach z najwyższej półki. Nie mogło go zabraknąć nawet podczas prezentacji trasy na torze kolarskim BGŻ BNP Paribas Arena w Pruszkowie. Obok siebie stanęły gwiazdy z dawnych lat – Czesław Lang, Lech Piasecki, Ryszard Szurkowski, Henryk Charucki. W wyścigu australijskim gdzie ostatni z kolarzy na okrążeniu odpada, najlepszy okazał się Czesław Lang, który jak za najlepszych czasów ograł konkurentów jednego po drugim.

Dopiero po sportowych emocjach przyszedł czas na prezentację trasy 74. Tour de Pologne UCI World Tour. Przed nami wszystko, czego potrzebuje wielki wyścig kolarski – swoje szanse będą mieli zarówno sprinterzy jak i górale. Wyścig zacznie się w Krakowie, aby przez Katowice, Szczyrk, Zabrze, Rzeszów i Zakopane dotrzeć do Bukowiny Tatrzańskiej.

Meta II. etapu 74 Tour de Pologne odbędzie się w Katowicach
​W niedzielę 30 lipca do Katowic ponownie przyjadą czołowi kolarze świata. Okolice „Spodka” to już miejsce kultowe dla Touru. Tam usytuowana będzie meta jednego z etapów. Kolarze finiszują tam z olbrzymią prędkością - Katowice to świątynia sprintu dla kolarzy TDP.

Rok 2017 to ważna rocznica dla Nutella Mini Tour de Pologne. Jeden z najpopularniejszych cyklów wyścigów dla dzieci, gdzie swoje wielkie kariery zaczynali Katarzyna Niewiadoma czy Michał Kwiatkowski obchodzi dziesięciolecie. Z tej okazji organizatorzy szykują specjalne niespodzianki.
DSC_8357.jpg