16 maja 2017
Koncert Finałowy X Metropolitalnego Święta Rodziny
koncert pn. „Kochać, jak to łatwo powiedzieć” odbędzie się 4 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek przy Placu Sejmu Śląskiego 2

​10 lat temu  u grobu Św. Jana Pawła II, podczas pielgrzymki śląskich samorządowców do Rzymu, zrodziła się inicjatywa organizacji święta promującego wartości życia rodzinnego.
Dzięki wsparciu Metropolity Katowickiego oraz śp. Krystyny Bochenek, wicemarszałek Senatu RP, w organizację kolejnych edycji Metropolitalnego Święta Rodziny włączały się śląskie samorządy, stowarzyszenia i organizacje społeczne.
W tym roku organizowana jest X jubileuszowa edycja święta odbywającego się pod patronatem Arcybiskupa Wiktora Skowrca.
W ramach tego wydarzenia , trwającego w całej metropolii śląskiej od 20 maja do 11 czerwca 2017 roku, Miasto Katowice organizuje koncert finałowy pn. „Kochać, jak to łatwo powiedzieć”  w dniu 4 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im.Krystyny Bochenek przy Placu Sejmu Śląskiego 2, na który zaprasza Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa i Metropolita Katowicki Arcybiskup Wiktor Skworc.
W koncercie wystąpi Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”  pod dyrekcją Anny Szostak-Myrczek oraz Myrczek&Tomaszewski Band.
Bilety na koncert w cenie 5,-zł (normalny) i 10,-zł (rodzinny) dostępne są w sieci ticketportal.pl (m.in. kasa w Mieście Ogrodów), ticketpro.pl i kupbilecik.pl.
Pełny program X Metropolitalnego Święta Rodziny dostępny jest na stronie www.swieto-rodziny.pl

mm.jpg