03 maja 2017
Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz 96. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego
Tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz 96. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego rozpoczęły się złożeniem wieńca przez prezydenta Katowic, wojewodę śląskiego i marszałka województwa śląskiego pod pomnikiem Powstańców Śląskich.

_MG_5055.jpg

Tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz 96. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego rozpoczęły się złożeniem wieńca przez prezydenta Katowic, wojewodę śląskiego i marszałka województwa śląskiego pod pomnikiem Powstańców Śląskich. O godz. 10.30 w Archikatedrze Chrystusa Króla arcybiskup Wiktor Skworc celebrował mszę świętą w intencji ojczyzny w oprawie artystycznej chóru Filharmonii Śląskiej.

Po przejściu uczestników z Archikatedry na placu Sejmu Śląskiego rozpoczęły się uroczystości pod pomnikiem Wojciecha Korfantego gdzie miały miejsce wystąpienia okolicznościowe, uroczysty Apel Pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów.

Następnie odbyła się uroczysta defilada z udziałem pocztów sztandarowych, służb mundurowych oraz orkiestr. Po niej nastąpiła widowiskowa parada z udziałem Orkiestry Dętej Katowice, Orkiestry Wojskowej w Bytomiu oraz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W uroczystościach trzeciomajowych tradycyjnie uczestniczyło wielu mieszkańców naszego regionu.

fotorelacja S. Rybok

_MG_5090.jpg

_MG_5119.jpg

_MG_5148.jpg

_MG_5130.jpg

_MG_5134.jpg

_MG_5135.jpg

_MG_5181.jpg

_MG_5196.jpg