20 marca 2017
XIII edycji Konkursu Papieskiego „Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005"
Wziąąć udział można tylko do niedzieli.

KATOWICE Plakat regionalny.jpg

Do 26 marca (niedziela) można wziąć udział w XIII edycji Konkursu Papieskiego „Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005". Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie www.konkurspapieski.pl, a następnie klikając w zakładką Weź udział, rozwiązać prosty quiz on-line.

Jest o co walczyć – dziewięciu zwycięzców zostanie zaproszonych na wycieczkę do Rzymu! Dodatkową nagrodą są złote indeksy na wybrane kierunki studiów na sześciu polskich uczelniach, a we Wrocławiu również stypendium Prezydenta.

Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Prezentujemy materiał promocyjny tegorocznej edycji Konkursu.

https://www.youtube.com/watch?v=Q78t6BPfAbc

Konkurs Papieski jest największym w Polsce konkursem wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z czterech etapów. Etapy I i II odbywają się drogą elektroniczną – polegają na wypełnieniu quizów on-line. Trzecim etapem jest napisanie eseju, na jeden z podanych wcześniej tematów, a etap IV to obrona eseju przed kilkuosobową komisją.

Konkurs Papieski realizowany jest pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, oraz kard. Stanisława Dziwisza, a także przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, Fundacji PZU, Clico z.o.o., Narodowego Centrum Kultury oraz wielu metropolitów, wojewodów, marszałków i prezydentów z największych miast Polski.

Organizatorem Konkursu jest krakowska Fundacja Instytut Tertio Millennio.