28 marca 2017
Galeria Artystyczna 2017
Weź udział w plebiscycie. Zdecyduj, kto w tym roku zostanie uhonorowany w Galerii Artystycznej.

​​

Podczas ubiegłorocznych obchodów urodzin miasta przy pl. Grunwaldzkim odsłonięto rzeźbę przedstawiającą Teofila Ociepkę, przedstawiciela Grupy Janowskiej, która w 2016 roku obchodziła jubileusz 70-lecia istnienia. Decyzję o uhonorowaniu malarza podjęli mieszkańcy, którzy wzięli udział w plebiscycie „Galeria Artystyczna”.

Również w tym roku mieszkańcy Katowic i regionu mają okazję zagłosować na jedną z kandydatur zgłoszonych przez lokalne środowisko twórcze. Aby wziąć udział w plebiscycie, trzeba wypełnić kupon ankietowy, który jest zamieszczony w marcowym wydaniu „Naszych Katowic”. Co ważne, przy podliczaniu głosów będą brane pod uwagę jedynie oryginały kuponów, nie ich kserokopie. Następnie najpóźniej do 31 marca kupon należy przesłać do Urzędu Miasta Katowice, korzystając z jednej z możliwości:

  • dostarczyć kupon do Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13,

  • lub wysyłając kupon pod adresem: Urząd Miasta Katowice, ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice z dopiskiem „Galeria Artystyczna 2017”.

Zachęcamy również do głosowania za pośrednictwem miejskiej strony: Katowice.eu.​ 

Usługa głosowania będzie aktywna do 31 marca.


Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w kwietniu, a uroczyste odsłonięcie pomnika przy pl. Grunwaldzkim z wizerunkiem postaci wybranej przez mieszkańców odbędzie się w połowie września podczas obchodów kolejnej rocznicy nadania Katowicom praw miejskich.​