06 lutego 2017
Intel Extreme Masters piąty rok z rzędu odbędzie się w Katowicach.
Organizatorzy Intel Extreme Masters Katowice 2017 – ESL, Intel i Miasto Katowice ogłaszają przełomowe zmiany w agendzie e-sportowych mistrzostw świata, a także podsumowują wpływ IEM na rozwój Katowic.

_MG_0885.jpg

Organizatorzy Intel Extreme Masters Katowice 2017 – ESL, Intel i Miasto Katowice ogłaszają przełomowe zmiany w agendzie e-sportowych mistrzostw świata, a także podsumowują wpływ IEM na rozwój Katowic.


Intel Extreme Masters piąty rok z rzędu odbędzie się w Katowicach. Ponownie będą to światowe finały, które zwieńczą jedenasty sezon najdłużej działającego e-sportowego cyklu turniejów na świecie. Tym razem rywalizacja odbywać się będzie aż przez dwa weekendy. Gracze będą rywalizowali w dniach 25-26 lutego oraz 3-5 marca o ok. 2,5 mln złotych!


Intel Extreme Masters już na stałe wpisał się w kalendarz wielkich wydarzeń w Katowicach. Jesteśmy dumni, że to właśnie tu odbywa się finał prestiżowych rozgrywek e-sportowych. Dziesiątki tysięcy fanów na trybunach legendarnego Spodka i w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz miliony kibiców przed komputerami na całym świecie, gwarantują doskonałą promocję Katowic o globalnym zasięgu.

Prezydent Miasta Katowice – Marcin Krupa


Finały rozgrywek League of Legends odbędą się 25-26 lutego w Spodku. Znamy już pulę nagród tego turniju, która wyniesie ponad 600 tys. złotych. Z kolei decydujące zmagania Counter-Strike: Global Offensive (pula nagród ponad 1 mln złotych) oraz StarCrafta II (również ponad 1 mln złotych) zaplanowano na kolejny weekend – 3-5 marca – i odbędą się zarówno w Spodku, jak i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W czasie drugiego weekendu równocześnie odbędzie się IEM Expo, podczas którego odwiedzający będą mogli spędzić czas biorąc udział w konkursach, spotykając influencerów czy grając w strefach free to play.


Z roku na rok to wydarzenie staje się coraz większe. W tym sezonie będziemy mieli najwyższą w historii IEM pulę nagród i najwięcej turniejów – powiedział Michał Blicharz, VP ds. Pro Gamingu w ESL. – Po ostatnich finałach stwierdziliśmy, że potrzebujemy dwóch aren, by pomieścić wszystkich, którzy chcieli oglądać najlepszych graczy na Intel Extreme Masters. Nie udało nam się zbudować drugiej areny, dlatego postanowiliśmy, że IEM World Championship potrwa dwa weekendy.”

Turnieje towarzyszące


Oprócz turniejów głównych, organizatorzy przygotowują niezwykle atrakcyjne turnieje towarzyszące, które odbęda się w drugi weekend imprezy. Wiemy już, że zawodnicy zagrają w turnieju o Puchar Polski Cyberspot (gry turniejowe to League of Legends oraz Conter-Strike: Global Offensive), odbędą się również rozgrywki w grę Crossfire. Publiczność zelektryzuje odbywający się już po raz trzeci na IEM żeński turniej CS:GO, w którym wystąpią najlepsze na świecie profesjonalne drużyny dziewczęce.


Ponad 1000 profesjonalnych graczy, ponad 5,5 miliona dolarów w puli nagród, 59 przystanków na trasie Intel Extreme Masters – za nami 10 edycji IEM, jednej z największych imprez gamingowych na świecie. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być częścią tego niezwykłego wydarzenia, które po raz piąty gości w Katowicach. W ciągu dwóch weekendów 11 edycji IEM wypełnimy katowicki Spodek prawdziwymi esportowymi emocjami, najwydajniejszymi komputerami i urządzeniami wykorzystującymi możliwości wirtualnej rzeczywistości. Wszystko po to, aby po raz kolejny uczyni

z Katowic stolicę światowego esportu – mówi Krzysztof Jonak, Poland Country Manager w Intelu.


Katowice rozkwitają dzięki IEM


Wiceprezydent Miasta Katowice – Marzena Szuba, podsumowała wpływ Intel Extreme Masters na rozwój Katowic. Od 2013 roku kiedy to rozgrywki Intel Extreme Masters po raz pierwszy zawiatały do Spodka rozpoznawalność Katowic na świecie istotnie wzrosła. Reklamowy ekwiwalent można liczyć w mln dolarów, a wydarzenia z Katowic relacjonują nie tylko wszystkie najważniejsze media w Polsce ale i liderzy rynku mediów globalnych – BBC, CNN, New York Times czy telewizja Sky.

- Katowice będąc istotnym punktem na światowej mapie e-sportu rozwijają także inne innicjatywy związane z przemysłem gier komputerowych. To w naszym mieście otwarto Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, w NOSPR organizowany jest wielokrotnie nagradzany, koncert z muzyką z najpopularniejszych gier Video Games Live. To również sukcesy uczniów X Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w dziedzinie robotyki na konkursach krajowych. Wiceprezydent Miasta Katowice – Marzena Szuba_MG_0903.jpg 

_MG_0936.jpg

foto. S. Rybok/UMK