14 listopada 2016
Wielkie Rodzinne Czytanie
26 listopada w godzinach 9:30-15:30 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego

FB_post-reklamowy, wielkie czytanie.jpg
Wielkie Rodzinne Czytanie – wesoła zabawa w krainie książki

W sobotę 26 listopada Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Jordana zmieni się w oazę czytelnictwa oraz rodzinnej rozrywki za sprawą imprezy „Wielkie Rodzinne Czytanie", zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Wielka Liga", miasto Katowice, Wydział Teologiczny i Partnerów.

Wydarzenie inauguruje katowicką edycję Wielkiej Ligi Czytelników - ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych. W tym roku, w Katowicach, projekt ten jest poszerzony o przedszkola i szkoły gimnazjalne.

Ideą przewodnią jest promowanie czytelnictwa, które wywiera wielki i pozytywny wpływ na rozwój, wyobraźnię i edukację dziecka, a bywa tak często wypierane przez mniej wartościowe formy spędzania wolnego czasu.

Czytanie dla organizatorów konkursu to nie tylko sposób na zdobywanie informacji i niezbędna forma przyswajania wiedzy – jest ono przede wszystkim wspaniałą zabawą. Stowarzyszenie „Wielka Liga" pokazuje czytanie, które nie tworzy oderwanych od rzeczywistości outsiderów, ale silne i radosne więzi międzyludzkie. Wspólna lektura ma łączyć  rodzinę, integrować szkoły i tworzyć klimat zdrowej rywalizacji czytelników sprawdzających swoją wiedzę z lektury w czasie quizów i zabaw. Wielkie Rodzinne Czytanie to doskonały przykład takiej aktywności. Najmłodsi, a także bardzie dojrzali uczestnicy (brać udział mogą przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, a także liceów wraz z rodzinami) wezmą udział w czytaniu,quizach oraz zabawach, grach, warsztatach rodzinnych. W programie imprezy przewidziano czytanie, występy artystyczne dzieci, wspólne rodzinne śpiewanie oraz losowanie cennych nagród.

Rejestracja na stronie www.katowice.wielka-liga.pl lub w dniu imprezy w punkcie rejestracyjnym na miejscu (Katowice, Wydział Teologiczny UŚ, ul. Jordana).

Czy moda na rodzinne czytanie i wspólne spędzanie czasu w książkowej krainie ma szansę, by przyjąć się we współczesnym świecie? Dotychczasowe działania Stowarzyszenia „Wielka Liga" pokazują, że jest to jak najbardziej możliwe. Co roku do konkursu przystępuje coraz większa ilość szkół z całej Polski, a w szkolnych i osiedlowych bibliotekach tworzą się kolejki po wyznaczone w konkursowej rywalizacji lektury. W nadziei, że czytanie może stać się wspólną rodzinną rozrywką, pozostaje trzymać kciuki za organizatorów, młodych czytelników i zachęcać do rejestracji na www.katowice.wielka-liga.pl