30 września 2016
Spotkanie podsumowujące Światowe Dni Młodzieży w Katowicach
Spotkanie podsumowujące Światowe Dni Młodzieży w Katowicach

​​sdm.jpg

W dniu 29 września 2016 r. w Urzędzie Miasta Katowice odbyło się spotkanie podsumowujące Światowe Dni Młodzieży w Katowicach. W spotkaniu udział wzięli Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice, Abp Wiktor Skworc – Metropolita Katowicki, oraz wolontariusze biorący udział w wydarzeniu. 

Prezydent Miasta Katowice podziękował Jego Ekscelencji Abp.  Wiktorowi Skworcowi za możliwość uczestnictwa Miasta Katowice w tym wydarzeniu. Diecezjalny etap Światowych Dni Młodzieży - to było 5 wyjątkowych dni zarówno dla Pielgrzymów, jak i mieszkańców Katowic z najbardziej zapadającym w pamięci centralnym wydarzeniem w dniu 23 lipca na Lotnisku Muchowiec - zaznaczył Prezydent Miasta Katowice. Prezydent i Arcybiskup wspólnie  podziękowali wolontariuszom za zaangażowanie w to wyjątkowe wydarzenie, zaznaczając, iż praca wolontariuszy wymagała  szczególnej wytrwałości, wiary i przekraczania własnych możliwości. Na koniec wolontariusze otrzymali pamiątkowe bluzy z logiem Miasta Katowice.

W spotkaniu udział wzięli także Waldemar Bojarun – Wiceprezydent Miasta Katowice, Krystyna Siejna – Przewodnicząca Rady Miasta Katowice, ks. Marcin Wierzbicki – koordynator diecezjalny ŚDM w Katowicach, ks. Bogdan Kania – zastępca koordynatora diecezjalnego ŚDM w Katowicach, Ewelina Kajzerek – Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Imprez Strategicznych​.