Konsultacje Społeczne

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Forum
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

MZUiM Katowice (potocki)

 • Offline
 • Ranga: Moderator
 • Data rejestracji: 11/12/2012
 • Ostatnia wizyta: 03/24/2014
 • Strefa czasowa: GMT +0:00
 • Czas lokalny: 06:58
 • Wiadomości: 80
 • Odsłon profilu: 809
 • Miejsce: Nieznany
 • Płeć: Nieznana
 • Data urodzenia: Nieznana

Podpis

Posty

Posty

emo
marcinK napisał:
Proszę o udzielenie odpowiedzi. Dodatkowo prośba o informację nt. stanu zaawansowania prac nad zmianami w ciągu ulic Panewnickiej i DTŚ.


Odpowiadając na powyżej cytowany post w sprawie ścieżki rowerowej wzdłuż tzw Obwodnicy pomiędzy ul. Panewnicką a autostradą A-4, informujemy że w chwili obecnej rozstrzygnięty jest przetarg na wykonanie dalszych odcinków jezdni oraz ok 400 mb ścieżki (od ul. panewnickiej). W przypadku otrzymania od miasta większych środków finansowych dalszy odcinek ścieżki zostanie wykonany, w przypadku ich braku zostanie ona zrealizowana w przyszłym roku pod warunkiem otrzymania funduszy.
Polityka rowerowa Ka ...
Kategoria: Rowerowe Katowice
emo
W odpowiedzi na poniżej cytowany post informujemy, iż powodem nieprawidłowości w oświetleniu skweru przy ul. Sokolskiej jest dewastacja urządzeń oraz zwarciu na kablach energetycznych. Oświetlenie zostanie naprawione po zlokalizowaniu miejsca uszkodzenia oraz zabezpieczeniu środków finansowych na usunięcie skutków dewastacji.

Piotr napisał:
Zgłaszam, iż na wyremontowanym skwerze przy ul. Sokolskiej (skwer Przyjaciół z Miszkolca) nie działa kilka lamp oświetleniowych - po wschodniej stronie skweru, między ławkami. Proszę o naprawienie uszkodzenia.
Wygląd ulic i kamiec ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na cytowany poniżej post informujemy, iz interweencja przekazana została do załatwienia eksploatatorowi oświetlenia w tym rejonie miasta celem usunięcia nieprawidłowości. Zgodnie z informaacjami jakie otrzymaliśmy, oświetlenie w ul. Andrzeja w chili obecnej jest czynne

d.drzeniecki napisał:
na ulicy Andrzeja jest bardzo ciemno, może ktoś by się poczuł do odpowiedzialności za to miasto i naprawił latarnie (niektóre juz nie mają kloszy, a inne sprawnych żarówek)!!!
Wygląd ulic i kamiec ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na powyższy post Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż zastosowanie wnioskowanych liczników czasu na sygnalizacjach świetlnych będących na terenie m. Katowice było brane pod uwagę, lecz ich zastosowanie jest możliwe jedynie w przypadku działania sygnalizacji staloczasowych (stałe czasy ruchu na poszczególnych wlotach), a na terenie Katowic działają i wyłącznie sygnalizacji akomodacyjne, które to regulują ruchu pojazdów w zależności od ich natężenia.
W związku z powyższym przedstawiona propozycja nie jest możliwa do spełnienia
Liczniki przy sygnal ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na cytowany poniżej post dotyczący przebudowy ul. Sokolskiej Miejski Zarząd Ulic i Mostów informuje, iż projekt w dalszym ciągu jest opracowywany. Zgodnie z sugestią mieszkańców została wprowadzona ścieżka rowerowa na całym przebiegu tj. od Pl. Wolności do budynku Banku Śląskiego. Ścieżka ta będzie na odcinku od pl. Wolności do ul. Mickiewicza przebiegała po stronie nr nieparzystych a od ul. Mickiewicza do końca zakresu po stronie nr parzystych. Szerokość przedmiotowego ciągu rowerowego wynosić będzie 3,0 m.
Obecnie trwają prac związane z uzgodnieniami ze środowiskiem rowerowym oraz Wydziałem Rozwoju Miasta.

Piotr napisał:
Czy projekt przebudowy wciąż jest opracowywany?
Przebudowa ulicy Sok ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje podtrzymuje stanowisko zawarte w poprzedniej odpowiedzi w tym temacie. Budowa chodnika w przedmiotowym rejonie zostanie wpisana do planu remontowego na 2015 r.
Budowy chodnika w re ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W załączeniu odpowiedź na poniższy post dotyczący przejścia dla pieszych w ciągu ul. Koszarowej w Katowicach.

Tojka napisał:
Uplynelo prawie pol roku, a przejscia jak nie bylo, tak nie ma. Czy na namalpwanie pasow i postawienie znaku potrzeba az tyle czasu?
Ulica bez znaków.
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na poniższy post Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje podtrzymuje stanowisko zawarte w poprzedniej odpowiedzi w tym temacie. Budowa chodnika w przedmiotowym rejonie zostanie wpisana do planu rtemontowego na 2015 r.

Jednocześnie nadmieniamy, iż powyższy ciąg pieszo-jezdny został zgłoszony do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej celem ujęcia w planie akcji zimowej.

angoango napisał:


Witam!
Ponownie chciałam podpytać o chodnik! Czy nie ma szans na przyśpieszenie tej inwestycji? jest rok wyborów samorządowych więc ufam ,że jesteście w stanie uzyskać dodatkowe środki na realizację tego jak niewielkiego dla Was zadania a jak ważnego dla nas mieszkańców os.Paderewskiego.
Na pomoc SM Paderewskiego nie mamy co liczyć ale na Państwa działania i chęć pomocy wierzę ,że tak! Dzisiaj mam zdjęcie co się dzieje.. otóż w wzdłuż drogi ( gdzie miałby powstać chodnik) na zdewastowanej przez auta parkujące zieleni ( bo kamienie jak były przeszkadzały bo nie mieli gdzie "obcy" parkować i za ładnie trawka rosła) jest jedno wielkie rozjechane bagno. Auta i bagno z ziemi zmusza do tego, że chodzą ludzie drogą ( gdzie auta się maja prawo poruszać i tak też czynią) ludzie, młodzież, matki z dziećmi do przedszkola, pracy, szkoły etc. a tu za zakrętu auto wyskakuje albo wjeżdża człowiekowi w " tyłek", trzeba się usunąć w błoto, lub latem wskakiwać w chaszcze trawy. Problem jest większy jak jest zima, śnieg i jak jest ślisko, ( bo oczywiście nikt nie posypie bo to nie teren SM więc spółdzielnia nie może tego posypać czy odśnieżyć , nie wolno nie ich to! ) Dla MIASTA są inne ważniejsze miejsca do odśnieżania i sypania więc auta mają problem z wyhamowaniem! A ludzie z uciekaniem przed nimi JEDNA WIELKA TRAGEDIA... A dzisiaj kolejny nowy problem ( powtarza się stąd postanowiłam reaktywować temat). Auta parkują tak ,że w przypadku kiedy ktoś wyjeżdża od strony ul. Sowińskiego nr od 17-21, to nie widzi czy ze prawej strony ktoś nie 'wyskoczy" na dowód czego umieszczam fotkę. Nie wspomnę ,że wzdłuż ulicy Sowińskiego 17-21 też stają nawet na trawie.. o i tu pytanie nie ma szans aby tam również postawić znak B36? Może skończy się zastawianie wyjazdów ??
Nie chciałabym ja dojdzie do groźnego wypadku pisać .. a nie mówiłam, nie prosiłam, nie interweniowałam? Jest coraz gorzej i niebezpieczniej ( a na Staż M. i Policję nie ma co liczyć oni tym bardziej mają nas mieszkańców osiedli w tzw. poważaniu, przykre ale prawdziwe)!

Liczę na Państwa pomoc i satysfakcjonującą odpowiedź!
Budowy chodnika w re ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na Pana post Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż wiosną bieżącego roku służby podległe tut. Zarządowi dokonają naprawy nawierzchni asfaltowej we wskazanym przez Pana miejscu.


Dawid Ślusarczyk napisał:
Witam serdecznie,

chciałbym zwrócić się do Państwa z dwoma kwestiami

1. W ciągu ulicy Katowicniej na jezdni w stronę centrum pojawiło się niebezpieczne wybrzuszenie
utrudniające poruszanie się po drodze. Kierowcy (także autobusów) wymujają wybrzuszenie bokiem, ale na dłuższą metę nie jest to żadne rozwiązanie.

Utrudnienie znajduje się w tym miejscu:

maps.google.com/?ll=50.268722,19.033438&...p=12,286.36,,0,12.89
Wygląd ulic i kamiec ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na powyższe trzy posty Miejski Zarzą Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż treść Państwa zapytań została przekazana projektantowi celem odniesienia się do przedstawionych w nich propozycji.
Przebudowa ulicy Sok ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na Państwa powyższe posty, Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach w załaczeniu prezentuje koncepcję przebudowy ul. Sokolskiej w Katowicach.
Przebudowa ulicy Sok ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na Pana post Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż brak oświetlenia w ciągu ul. Sokolskiej spowodowany jest awarią kabla energetycznego, która to awaria zostanie usunieta po zlokalizowaniu miejsca uszkodzenia.
W chwili obecnej służby utrzymania ruchu firmy TAURON dokonały prowizorycznego zasilania przedmiotowego oświetlenia.

Dawid Ślusarczyk napisał:
Zauważyli Państwo, że na całym skrzyżowaniu ul. Sokolskiej i ul. Chorzowskiej nie działa ani jedna latarnia?
Wygląd ulic i kamiec ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na cytowany post MMiejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż w roku 2014 r. w ul. Wilczewskiego zostanie wymieniona wyłącznie nawierzchnia jezdni na odcinku od ul. Gen. Jankego do ul. Bukszpanowej.

PrzajaKatowicy napisał:
Proszę o informację co wejdzie w skład remontu ulicy Wilczewskiego.
Rozbudowa dróg w Pio ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na Pana post Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż w dniu 02.12.2013 r. oddano do użytku poszerzona część tzw. Obwodnicy. Droga została ujęta w planie zimowego utrzymania dróg do odśnieżania w pierwszej kolejności.

Na rok 2014 r. zabezpieczono 2 miliony złotych celem zakończenia przebudowy przedmiotowej drogi.

Radek napisał:
Witam serdecznie


proszę o informację nt. dalszych losów tej inwestycji.
Na jakim etapie jest budowa drogi.
W międzyczasie pojawiła się krótka informacja o ogłoszeniu przetargu.
Nigdzie nie ma jednak informacji kto przetarg wygrał, do kiedy zakończy inwestycję.

Nie znalazłem tej inwestycji w budżecie na rok 2014.
Czy to oznacza, że zaplanowane 3 mln z tegorocznego budżetu wystarczy na całość budowy?
Jak została wydana ta suma.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź
Panewniki - droga do ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na poniżej cytowany post Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż o miejsca parkingowe wnioskowali mieszkańcy ul. Załęskiej oraz Radni z tego rejonu miasta.
Ze względu na brak możliwości terenowych nie było możliwości zabudowy ścieżki rowerowej.

Szczepan napisał:
Witam,

chciałbym dowiedzieć się dlaczego przy remoncie ulicy Załęskiej (na Starej Ligocie) na odcinku od ronda Nikoli Tesli do przystanku autobusowego Stara Ligota-Stroma nie została uwzględniona infrastruktura rowerowa? Po obu stronach odnowiono chodniki, które są dość szerokie, aby zrobić tam ścieżkę rowerową. Ponadto po obu stronach utworzono "zatoczki" parkingowe, podczas gdy tak naprawdę nie było takiej potrzeby, gdyż akurat w tym miejscu nie parkuje dużo samochodów. Zdecydowanie lepiej byłoby utworzyć "pas rowerowy". Dojazd do ul. Bocheńskiego na pewno byłby dla rowerzystów bezpieczniejszy i szybszy. W parze z remontem ul. Dobrego Urobku w kierunku ul. Bocheńskiego od torów kolejowych aż do ulicy Załęska Hałda (który trwa obecnie) i uwzględnieniu także tutaj infrastruktury rowerowej, można było stworzyć bezpieczną przestrzeń dla rowerzystów.

Dziękuję za odpowiedź
Trasy i ścieżki rowe ...
Kategoria: Sport i turystyka
emo
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż podtrzymuje stanowisko zawarte w poprzedniej odpowiedzi, stanowiącej fragment niniejszego postu.

Paweł Niewiadomski napisał:
MZUiM Katowice napisał:
W odpowiedzi na powyższe posty Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż obecnie trwa faza projektowania w/w ulicy.
Z chwilą zakończenia prac projektowych zostanie on zamieszczony na platformie.
Następnie zostaną ogłoszone konsultacje społeczne dla przebudowy w/w ulicy.


Do kogo, jako projektanta, mogę się zwrócić na etapie projektowania z sugestiami (zarówno tymi jak i innymi) dotyczącymi tej ulicy?
Przebudowa ulicy Sok ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na Pana posty, Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż zadanie dotyczące przeprowadzenia remontu wyeksploatowanego oświetlenia tunelu kolejowego (przejścia podziemnego) pomiędzy ulicami Mariacka Tylna - Podgórna w Katowicach, zostało ujęte w „Rejestrze potrzeb”, który znajduje się w Dziale Gospodarki Komunalnej tutejszego Zarządu i będzie rozpatrywane przy konstruowaniu naszych planów wykonawczych na rok 2014. Jednocześnie nadmieniamy, że realizacja zadania będzie możliwa tylko pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych na ten cel w budżecie miasta.
Dodatkowo informujemy, że do czasu przeprowadzenia kompleksowego remontu instalacji oświetleniowej przedmiotowego tunelu, będziemy czynili starania przynajmniej częściowego uruchomienia nieczynnych punktów świetlnych, które poprawią bezpieczeństwo uczestników ruchu pieszego

Marcin29 napisał:
Po raz trzeci zadaje pytanie odnośnie przejścia podziemnego dla pieszych z ul Mariackiej na ul. Wojewódzką, zaczynającego się przy ul. Mariackiej 1.
Ten obiekt jest zdewastowany, ostatni mały remont przebył w latach 90 tych, jest praktycznie całkowicie ciemny nawet w dzień, gdyż instalacja świetlna też jest zdewastowana,
Jest tam ciemno do tego stopnia, iż idąc od strony ul. Wojewódzkiej w kierunku ul. Mariackiej, nie widać twarzy przechodni z naprzeciwka, co jest bardzo korzystne dla wykorzystujących okazje złodziei, rozbojarzy, a trzeba w tym miejscu wspomnieć, iż dochodzi tam często do różnych ekscesów.
Przy wejściu do tunelu, znajduje się zabytkowy portal, tunel jest wyłożony kamieniem, w związku z czym po oczyszczeniu i wyremontowaniu, to miejsce mogłoby się ciekawie prezentować, szczególnie iż prowadzi na promowany wszędzie "deptak przy Mariackiej".
Jak na razie jednak, miejsce to śmierdzi moczem, jest ciemne i niebezpieczne. Domyślam się, iż obiekt należny do PKP, jednakże mimo wszystko nie ma szansy na zmianę istniejącego stanu rzeczy?
Wygląd ulic i kamiec ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na powyższe posty Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż obecnie trwa faza projektowania w/w ulicy.
Z chwilą zakończenia prac projektowych zostanie on zamieszczony na platformie.
Następnie zostaną ogłoszone konsultacje społeczne dla przebudowy w/w ulicy.
Przebudowa ulicy Sok ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
W odpowiedzi na cytowany poniżej post Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż przebudowa przedmiotowej sygnalizacji świetlnej jest przewidziana do realizacji w trakcie planowanej na rok 2014 przebudowy ul. Sokolskiej w Katowicach. Do czasu przebudowy sygnalizacja świetlna w w/w rejonie będzie działać na dotychczasowych zasadach.


guru napisał:
Witam.

Jadąc dzisiaj rano do pracy zauważyłem bardzo niebezpieczną sytuację związaną z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Sokolskiej z Mickiewicza. Jadąc ulica Sokolską od strony Koszutki znajduje się pas do skrętu w prawo w ulicę Mickiewicza. Zielona strzałka zezwalająca na skręt w prawo zapala się kilka sekund przed zielonym światłem dla pieszych przechodzących przez ulicę Sokolską. Stanowi to poważne zagrożenie dla pieszych bowiem światło dla pieszych zapala się w momencie gdy kierowca znajduje się na przejściu dla pieszych. Przejście jest dość szerokie i piesi próbujący przejść przez pasy bliżej ulicy Mickiewicza mogą zostać potrąceni. Sytuacja kończy się tym, że albo kierujący zatrzyma się na środku pasów, na których znajduje się zielone światło dla pieszych albo wymusi pierwszeństwo przed pieszymi. Drobna korekta ustawień pomogła by uniknąć niebezpiecznej sytuacji. Wystarczy aby zielone światło dla pieszych zapaliło się 2-3 sekundy przed zieloną strzałką uprawniającą kierowców do skrętu w prawo.

Pozdrawiam,
Marcin
Sygnalizacja świetln ...
Kategoria: Infrastruktura
emo
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach uprzejmie informuje, iż zakończone zostały konsultacje społeczne dotyczące przebudowy w/w ulicy.
W czasie od dnia 19.08.2013 r. do dnia 30.09.2013 r. na adres e-mail podany w niniejszym temacie wpłynął jeden wniosek od zainteresowanego.
Poniżej treść przedmiotowego wniosku.

"Remont ulicy bardzo cieszy, bo w tej chwili jest ona w nie najlepszym stanie technicznym. Bardzo często przejeżdżam tą ulicą samochodem i za każdym razem jezdnia i chodniki są blokowane przez kierowców, którzy parkują w niezgodny z przepisami sposób swoje pojazdy na drodze. Jest to bardzo uciążliwe dla wszystkich użytkowników drogi. Piesi nie mogą przejść chodnikiem, samochody jadące ulicą mają problem z wyminięciem się, nie mówiąc już o autobusach miejskich, które muszą przeciskać się między autami blokującymi jezdnię.
Przesyłam linka do google street view:
maps.google.pl/maps?q=katowice,+szewska&...p=12,164.69,,0,14.83
Proszę zatem, aby w projekcie przebudowy uwzględnić koniecznie słupki uniemożliwiające nielegalne parkowanie wzdłuż drogi. W szczególności w miejscach takich jak skrzyżowania z innymi ulicami, przejścia dla pieszych i wjazdy/wyjazdy z posesji. Parkujące auta ograniczają widoczność, w związku z czym osoby włączające się do ruchu ze swoich posesji tak naprawdę nie wiedzą czy mogą bezpiecznie wyjechać z bramy.
Dobrym pomysłem byłoby też ustawienie znaków informujących kierowców o zakazie parkowania na całej długości ulicy. Proponowane przeze mnie rozwiązania ułatwią wszystkim korzystanie z ulicy Szewskiej i pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców."

W odniesieniu do zgłoszonego wniosku Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, iż w ramach swojego zakresu prac nie przewiduje zabudowania słupków uniemożliwiających parkowanie pojazdów z poniżej wyszczególnionych powodów:
1. Zabudowanie słupków spowodowało by zawężenie chodników o ok 60 cm (wymagana skrajnia 50 cm + słupek).
2. Pojazdy parkujące wzdłuż drogi powinny parkować w taki sposób aby umożliwiać swobodny przejazd pojazdów jak również pozostawiać swobodne przejście pieszych o szer. min 1,5 m, w innym przypadku służby odpowiedzialne (Straż Miejska, Policja) powinny interweniować.
3. Parkowanie w obrębie skrzyżowania jest zabronione obowiązującym przepisami.
Przebudowa ul. Szews ...
Kategoria: Infrastruktura
COM_KUNENA_MORE
Wygenerowano w 0.33 sekundy