13 października 2017
Przedłużony sezon rowerowy w Katowicach
System będzie działał do 1 listopada włącznie.

Rower miejski w Katowicach cieszy się ogromną popularnością, stąd decyzją prezydenta Katowic tegoroczny sezon zostaje wydłużony. Zamiast do 15 października – z rowerów będzie można korzystać do 1 listopada włącznie. - Inwestycja w wypożyczalnie rowerów okazała się strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy chętnie z nich korzystają, zarówno jako ze środka rekreacji, jak i transportu. Dlatego też zdecydowałem, by wydłużyć tegoroczny sezon do 1 listopada! – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Moda na rowery opanowała nasze miasto, potwierdzają to statystyki. W tym roku dokonano 100 tysięcy wypożyczeń,  a w systemie zarejestrowało się ponad 11 tysięcy nowych osób! – dodaje prezydent.

 

Dzięki doskonałej współpracy z operatorem sieci wypożyczalni rowerów – Nextbike Polska, Urząd Miasta nie poniesie dodatkowych kosztów wydłużenia sezonu. System będzie działał do 1 listopada włącznie, by mogły z niego skorzystać także osoby odwiedzające groby w dzień Wszystkich Świętych.

 

Do dyspozycji mieszkańców pozostaje 35 stacji, ale już dziś wiemy, że sieć w przyszłym roku będzie większa. – Rowerzystów na pewno ucieszy fakt, że mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego zdecydowali o realizacji aż 11 nowych stacji wypożyczalni rowerów, które zostaną ulokowane w siedmiu dzielnicach Katowic – mówi prezydent Marcin Krupa. Nowe stacje powstaną w Śródmieściu, Brynowie (Część Wschodnia - Os. Zgrzebnioka), Osiedlu Witosa, Bogucicach, Janowie-Nikiszowcu, Kostuchnie oraz Podlesiu.

 

Zachęcamy do korzystania z rowerów miejskich w Katowicach i przypominamy, że sam system jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy zarejestrować się w systemie na stronie citybybike.pl i wpłacić 10 zł na swoje rowerowe konto - kwota jest do wykorzystania na wypożyczenie rowerów. Następnie możemy rozpocząć podróżowanie rowerem miejskim, który wypożyczamy przy konkretnej stacji, korzystając ze znajdującego się obok terminala lub poprzez aplikację, którą możemy bezpłatnie zainstalować na swoim smartfonie. Dodajmy jeszcze, że pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne!