sekap bip mowa niepełnosprawni
Startuj z katowice.eu |
wersja polskawersja angielskawersja francuskawersja niemiecka
Katowice.eu
Wyszukiwarka - pomoc
Wyszukiwarka - pomoc
zamkinj
 

Wyszukiwanie proste

Proszę wprowadzić w okno wyszukiwarki żądaną frazę, np.: „podatki” i nacisnąć przycisk „OK”. Wówczas zostaną wyszukane wszystkie informacje zawierające całą wprowadzoną frazę.

Wyszukiwanie złożone

W celu wyszukania wszystkich informacji zawierających fragment szukanej frazy, proszę wprowadzić w okno wyszukiwarki tylko początek lub koniec słowa, a następnie znak „ * ”, np.: „podat*”, „*odatki” i nacisnąć przycisk „OK”. Wówczas zostaną wyszukane wszystkie informacje zawierające fragment szukanej frazy, np.: „podatkowy”, „podatków”, itd.

resize
Kamera
Kamera
Kamera
Kamera
Jesteś tutaj: Aktualności


Aktualności

Andrea Anastasi i kadrowiczki po raz drugi wspomogli Fundację Mam marzenie

18.07.2013

Andrea Anastasi i kadrowiczki po raz drugi wspomogli Fundację Mam marzenie
3 lipca po raz drugi do Gimnazjum nr 19 w Katowicach Piotrowicach przyjechał trener Reprezentacji Narodowej Andrea Anastasi.

Wzorem ubiegłego roku nauczyciele i uczniowie Gimnazjum oraz Fundacja Mam marzenie zwrócili się do klubu Sokół 43 AZS AWF Katowice z prośbą o zorganizowanie meczu charytatywnego na rzecz Fundacji Mam marzenie i jej podopiecznej trzynastoletniej Magdy. Nauczyciel jako gospodarze spotkania zadbali o organizację wszystkiego co związane było ze szkołą (nagłośnienie, przygotowanie salki konferencyjnej, uczniowie wolontariusze pilnowali wejść i zbierali datki do puszek ).W tym roku działacze Sokoła zaproponowali, aby w celu uatrakcyjnienia meczu zaprosić nie tylko trenera Anastasiego, ale także zawodniczki Reprezentacji Polski kobiet. W związku z krótką przerwą w zgrupowaniach Trener Piotr Makowski w imieniu organizatorów zaprosił trzy zawodniczki mieszkające najbliżej Katowic. Na wspólną zabawę swój wolny czas poświęciły Elżbieta Skowrońska, Ewelina Sieczka i Krystyna Strasz do składu dołączyły zawodniczki Sokoła mieszkające w Katowicach Piotrowicach. Do pełnienia funkcji trenera organizatorzy zaprosili doc. dr Grzegorza Grządziela z katowickiej AWF. Z zaproszonych gości przybyli pani Poseł Ewa Kołodziej, Wiceprezydent Katowic pan Marcin Krupa oraz przedstawiciel biura Pełnomocnika Prezydenta ds. Imprez Strategicznych Krzysztof Pieczyński.

Z uwagi na obowiązki trener dotarł na halę ok. godziny 20.15, ale fani zbierali się pod halą już od godziny 17. Każdy, kto wrzucił do fundacyjnej puszki jakąś kwotę otrzymywał jako bilet okolicznościowy buton z wizerunkiem A. Anastasiego, logo Fundacji i Akcji Społecznej Lubię Siatkę. Zaproszeni goście dodatkowo otrzymywali smycze z akcji społecznej „Lubię Siatkę” promującej Mistrzostwa Świata w siatkówce w 2014 (których gospodarzem są Katowice) jak i siatkówkę wśród mieszkańców Katowic.Uczennice będące równocześnie zawodniczkami Sokoła 43 AZS AWF Katowice o godzinie 19 rozegrały mecz z drużyną nauczycieli. W tym składzie Sokolanki zagrały po raz pierwszy, ponieważ z powodu wakacji w celu uzupełnienia składu zaproszono również dziewczęta występujące na co dzień w innych śląskich klubach. Determinacja z jaką zagrały Sokolanki pozwoliła im wygrać mecz 2 do 1. W między czasie na rzecz Fundacji Mam marzenie wolontariusze Fundacji prowadzili licytacje przekazanych przedmiotów. Na początek zlicytowano miejsce asystenta trenera Anastasiego, później zostały wystawione na sprzedaż oryginalne koszulki Reprezentacji męskiej i żeńskiej z autografami. Licytacje były bardzo zacięte padały kwoty po kilkaset złotych za koszulki i miejsce asystenta trenera.

Po przyjeździe trenera Anastasiego na boisko wyszły Skolanki oraz drużyna z zawodniczkami powołanymi do Kadry narodowej. Największym zaskoczeniem dla trenera była niespodzianka jaką przygotowały Sokolanki występując w koszulkach z napisem kocham siatkówkę, a chwilę późnie na komendę pokazały napis umieszczony na plecach „Angeli di Andrea Anastasi”. Dla młodych Sokolanek występ przeciwko starszym koleżankom, zawodniczkom Reprezentacji był wielkim przeżyciem. Trener chcąc zmotywować swoje zawodniczki obiecał im obecność na treningu Reprezentacji w Spodku oraz sesję zdjęciową z zawodnikami. Mistrzowskie posunięcia „motywacyjne” w postaci zaproszenia na trening Kadry do Spodka oraz na sesję zdjęciową skutkowały zdobywaniem kolejnych punktów. Sokolanki zagrały na 150% swoich możliwości, bardzo dzielnie walczyły w obronie, jednej z nich udało się nawet zablokować starszą koleżankę. Jednak przewaga drużyny przeciwnej była na tyle duża, że musiały uznać ich wyższość przegrywając mecz 2 : 0. Jednak widownia nagrodziła trenera Anastasiego i jego młodą drużynę gromkimi oklaskami. Ponadto uczestnicy i widzowie byli zachwyceni trenerem jego życzliwością i cierpliwością dla dziesiątek osób proszących o wspólne zdjęcie i autograf. Na hali było kilku fotografów czego efektem są setki zdjęć, jednak największe zainteresowanie poświęcili trenerowi Anastasiemu i zeszłorocznemu Marzycielowi Maćkowi. Maciek cały czas podlega kuracji, ale wyniki ulegają stałej poprawie i jest wielka szansa, że Fundacja będzie mogła zrealizować jego marzenie wyjazdu na mecz do Londynu.Maciek wręczył trenerowi Anastasiemu album ze zdjęciami z ubiegłorocznego meczu, zdjęciami dzieciaków z oddziału onkologicznego Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie oraz lotnicze zdjęcia Piotrowic. Wszystkie opisy przygotowano w języku ojczystym trenera. Andrea Anastasi otrzymał również okolicznościowe koszulki, w których w trakcie meczu wystąpiły Sokolanki. Na wspólne zdjęcia, składanie autografów organizatorzy zaplanowali ok. 30 minut, jednak atmosfera panująca na hali spowodowała, że czas pobytu trenera Anastasiego w śród jego sympatyków znacznie się wydłużył. Na uwagę zasługują także słowa kibiców zachwyconych tym jak trener Anastasi prowadził mecz. Jego zaangażowanie w meczu wykraczało daleko poza zwykły mecz promocyjny, jego reakcje na zagrania dziewcząt świadczą o wielkiej kulturze osobistej i profesjonalnym podejściu do zadań, których się podejmuje, wszystko to wzbudziło wielką sympatię i szacunek do Naszego Trenera.Organizatorzy zaprosili trenera na przyszły rok i mają nadzieję, że spełnią marzenie kolejnego Marzyciela. Fundusze uzyskane w trakcie imprezy powinny znacznie przybliżyć Magdę do realizacji marzenia, czyli wyjazdu do Barcelony.

Organizatorzy mają również nadzieję, że ta impreza pokazała, że warto promować Mistrzostwa Świata w siatkówce 2014 i siatkówkę po przez takie lokalne imprezy.

Na licytacje wszystkich przedmiotów zabrakło czasu, część z nich np. piłka z autografem Marcina Gortata, koszulki Akcji Społecznej Lubię Siatkę z autografem Andrei Anastasiego, mikrofalówka Whirpoola oraz inne drobiazgi zostaną przez Fundację wystawione na aukcje prowadzone na ALLEGRO w czasie trwania Mistrzostw Europy w siatkówce (wrzesień 2013). Wszystkie pieniążki zebrane do puszek oraz z licytacji trafią na konto Magdy. Każdy kto wylicytuje przedmiot otrzyma również okolicznościowy button, oraz smycz promującą Mistrzostwa Świata 2014, Akcje Społeczną Lubię Siatkę.

Magda nie dotarła na halę w związku z kolejnym etapem leczenia, jednak na mecz przyjechała jej siostra i tata i to oni spotkali się z trenerem Anastasim i organizatorami.

Drużyna Sokolanek wystąpiła w składzie : Alina Białowąs, Monika Bratek, Magdalena Kaszuba, Kinga Legieta, Dominika Goździcka, Ola Patek, Martyna Krzystolik, Iga Bubula, Oriana Klosa, Kasia Wilczak, Karolina Ochojska.

Trenerzy : Andrea Anastasi oraz Włodzimierz Malinowski

Asystenci : Maciej Drożdżowski, Marcin Krupa.

Reprezentacja Kadry narodowej : Elżbieta Skowrońska, Ewelina Sieczka, Krystyna Strasz, Wanda Cholewa, Katarzyna Niedobecka, Marta Zich.

Trener : dr. Grzegorz Grządziel.

Na prośbę organizatorów mecze prowadzili :
I mecz Nauczyciele – Sokół – Filip Kuchna i Tomasz Kuchna

II mecz z udziałem reprezentantek z zespołem Sokolanek prowadzonych przez Andreę Anastasiego prowadzili Piotr Król i Andrzej Kuchna. Wszystkim sędziom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.


   
powrót do poprzedniej strony
drukowanie artykułu
Co, gdzie, kiedy?

partnerzy
 
Urząd Miasta Katowice, 40-098 Katowice, ul. Młyńska 4, Tel. (+48 32) 2593-909, Fax (+48 32) 2537-984, E-mail: Urzad_Miasta@katowice.eu
© 2008 Urząd Miasta Katowice; najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024x768; UTF-8;
kontakt: webmaster@katowice.eu | mapa serwisu | realizacja: 2business